koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce - Bilety na koncert

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce - Bielsko-Biała Bielskie Centrum Kultury | Kupuj Bilety Online

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - "Alicja Majewska - Żyć się chce"

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia".
Jak tłumaczy sama artystka: "drugi "Żagiel" już nie powstanie", ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej - trafniej, z większym wyczuciem i klasą.
W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Bielsko-Biała

17.02.2020, 19:00 Bielskie Centrum Kultury
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje

Znakomity koncert. Dobra muzyka świetnego kompozytora, właściwie dobrane teksty. Podziwiać należy formę obojga głównych wykonawców (prawie dwie godziny non stop na estradzie) - w ogóle nie widać po nich wieku.
Paweł 1948 28.11.2019 20:05
Piękny koncert. Kondycja wokalna pani Alicji (a i pana Korcza również) nie poddaje się kalendarzowi. Kondycja twórcza obydwojga - również. Mnóstwo nowych piosenek 'z tekstem'. Brawo, Szarlatanko!
Po prostu - Super!
Pani Alicja Majewska i Pan Wlodzimierz Korcz... klasa sama w sobie ... KOncert piekny ... inny, nietypowy, ambitny...cos innego od tej powszechnej komercji... Polecam
Duet Alicja Majewska - Włodzimierz Korcz oraz towarzyszący im muzycy zapewnili bardzo miłe spędzenie wieczoru. Klasyka i klasa!!!

Polecane

Bielsko biała inne wydarzenia