koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce - Bilety na koncert

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce - Gdańsk Polska Filharmonia Bałtycka | Kupuj Bilety Online

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - "Alicja Majewska - Żyć się chce"

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia".
Jak tłumaczy sama artystka: "drugi "Żagiel" już nie powstanie", ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej - trafniej, z większym wyczuciem i klasą.
W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Wspaniały koncert. Wielkie poczucie humoru Pani Alicji i Pana Korcza , dystans do siebie oraz cudowne wykonanie nowych jak i wiecznie żywych dawnych piosenek. Na zawsze pozostanie w pamięci ten koncert.
Występ w porządku, ale sprzedano mi bilety na miejsce, które nie istnieje. Dostałem zastępcze miejsce w zupełnie innym rzędzie. Wiele osób miało problem - na niektóre miejsca sprzedano kilka biletów. Ogólnie dużo zamieszania.
2 godziny dobrze spędzonego czasu.Polecam
Koncert bardzo dobry. Natomiast mam zastrzeżenia do organizacji.Przyjechałem z żoną o godz 18:40 a koncert już trwał.Organizator nie powiadomił nas że występ rozpocznie się wcześniej.Bilety były na godz 19 a rozpoczęto o 18:15.
Koncert świetny, warto było. Jednak informacja o zmianie godziny koncertu na wcześniejszą podana tego samego dnia to zdecydowanie organizacyjne niedopatrzenie.
Przepiękny koncert, wspaniale spędzony czas . Polecam
Wspomnienia schowam w sercu na dnie, nikt mi ich nie zabierze. Magia, niesamowici Artyści. Kocham. Dziękuję za podpisane płyty, wspólne zdjęcie. Dla mnie wartość mają niewycenioną. Dziękuję za piękny koncert, piosenki i atmosferę ❤️
Bawiliśmy się cudownie niepowtarzalna atmosfera i mega artyści
Polecam
Wspaniała uczta muzyczna😊😊😊
Pełna klasa piękne utwory .cudownie spędzony czas .Polecam
Było super !! Jak zawsze wysoki poziom, do tego dobry humor
WSPANIAŁY KONCERT ! PRAWDZIWA UCZTA DLA UCHA, SERCA i OCZU TEŻ :) GDY KONCERT SKOŃCZYŁ SIĘ, TO JUŻ CHCIAŁOBY SIĘ ABY ZACZĄŁ SIĘ NASTĘPNY. PANI ALICJA MAJEWSKA TO ABSOLUTNIE WYJĄTKOWA ARTYSTKA
Koncert wspaniały Pani Alicja trzyma poziom i klasę. .no i Pan Korcz bez niego nie bylo by koncertu. ..niesamowity talent i poczucie humoru...Dziękuję bardzo
Cudowny koncert. Pani Alicja ma cudowny kontakt z publicznością. Polecam wszystkim!
Wspaniała uczta dla zmysłów, klasa w najlepszym tego słowa znaczeniu. Polecam
Piękny koncert. Ciepło i serdecznie 😊
Jak zwykle super
Magiczny,Metafizyczny,Zabawny, Wzruszający. Czekam na następny koncert P. Alicji i P. Włodzimierza
Koncert bardzo ładny, atmosfera cudowna. Zabrałam moją mamę na koncert z okazji jej 70 urodzin. Wyszła zachwycona, a ja poczułam się spełniona, że mogłam zrobić kochanej mamie taką przyjemność. Uwielbiam takie wydarzenia.
Koncert przepiękny. Utwory dojrzałe, refleksyjne, ale też pełne dystansu i poczucia humoru. Po prostu stworzone dla pani Alicji. Jej osobowość sceniczna i ciepły, acz mocny, przenikający wokal, w połączeniu z chwytającymi za serce tekstami sprawiły, że moje emocje wibrowały w ten niezapomniany wieczór. Wielki szacunek również dla pana Włodzimierza Korcza, za wszystkie cudowne utwory, którymi nas raczy od prawie pół wieku. No i za poczucie humoru, za smakowite anegdotki, i za wspólne śpiewanie. Dziękujemy ❤️❤️❤️
Poprostu warto tego posłuchać
Niesamowity koncert. Pięknie, jak zresztą zawsze. Organizacja też bardzo dobra.
Piękny koncert! Wspaniały głos, wiele nowych piosenek (i jak zawsze refleksyjne teksty, z przesłaniem dla odbiorcy), akompaniament uwrażliwia na każdą nutę. Klasa, wdzięk i elegancja słowa, muzyki, osoby! Bardzo miła obsługa CKK: przy wejściu, na sali, ochrony, w szatni, nawet - w windzie. Brawo!
Koncert mistrzostwo świata ❤️❤️❤️
Koncert jak zawsze rewelacyjny, głos Pani Alicji jest nieprzeciętny, atmosfera wyjątkowa….następnym razem na pewno znowu się wybiorę na spotkanie z Tymi Artystami! Dziękuję za przemiły wieczór. Brawo!
Jestem bardzo zadowolony, dużo dobrej muzyki.
Bardzo lubię słuchać piosenek Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcz; na żywo słuchało się jeszcze piękniej :) Dodatkowo Warsaw Opera Quartet idealnie dopełniał występ.
Koncert na poziomie
Bardzo ciekawy koncert, jedyny minus, to mało znanych przebojów a dużo utworów z najnowszych płyt.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Gdańsk inne wydarzenia