koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce - Bilety na koncert

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce - Stargard Stargardzkie Centrum Kultury | Kupuj Bilety Online

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - "Alicja Majewska - Żyć się chce"

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia".
Jak tłumaczy sama artystka: "drugi "Żagiel" już nie powstanie", ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej - trafniej, z większym wyczuciem i klasą.
W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Stargard

Recenzje

Wspaniała uczta dla zmysłów, klasa w najlepszym tego słowa znaczeniu. Polecam
Piękny koncert. Ciepło i serdecznie 😊
Jak zwykle super
Magiczny,Metafizyczny,Zabawny, Wzruszający. Czekam na następny koncert P. Alicji i P. Włodzimierza
Koncert bardzo ładny, atmosfera cudowna. Zabrałam moją mamę na koncert z okazji jej 70 urodzin. Wyszła zachwycona, a ja poczułam się spełniona, że mogłam zrobić kochanej mamie taką przyjemność. Uwielbiam takie wydarzenia.
Koncert przepiękny. Utwory dojrzałe, refleksyjne, ale też pełne dystansu i poczucia humoru. Po prostu stworzone dla pani Alicji. Jej osobowość sceniczna i ciepły, acz mocny, przenikający wokal, w połączeniu z chwytającymi za serce tekstami sprawiły, że moje emocje wibrowały w ten niezapomniany wieczór. Wielki szacunek również dla pana Włodzimierza Korcza, za wszystkie cudowne utwory, którymi nas raczy od prawie pół wieku. No i za poczucie humoru, za smakowite anegdotki, i za wspólne śpiewanie. Dziękujemy ❤️❤️❤️
Poprostu warto tego posłuchać
Niesamowity koncert. Pięknie, jak zresztą zawsze. Organizacja też bardzo dobra.
Piękny koncert! Wspaniały głos, wiele nowych piosenek (i jak zawsze refleksyjne teksty, z przesłaniem dla odbiorcy), akompaniament uwrażliwia na każdą nutę. Klasa, wdzięk i elegancja słowa, muzyki, osoby! Bardzo miła obsługa CKK: przy wejściu, na sali, ochrony, w szatni, nawet - w windzie. Brawo!
Koncert mistrzostwo świata ❤️❤️❤️
Koncert jak zawsze rewelacyjny, głos Pani Alicji jest nieprzeciętny, atmosfera wyjątkowa….następnym razem na pewno znowu się wybiorę na spotkanie z Tymi Artystami! Dziękuję za przemiły wieczór. Brawo!
Jestem bardzo zadowolony, dużo dobrej muzyki.
Bardzo lubię słuchać piosenek Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcz; na żywo słuchało się jeszcze piękniej :) Dodatkowo Warsaw Opera Quartet idealnie dopełniał występ.
Koncert na poziomie
Bardzo ciekawy koncert, jedyny minus, to mało znanych przebojów a dużo utworów z najnowszych płyt.
Piękne, pełne pozytywnej energii wydarzenie, bardzo polecam :)
Bawiliśmy się wyśmienicie , prawdziwa uczta dla ucha i ducha. Alicja pokazała swoją klasę , a zarazem humor i nieustającą radość , którą czerpie z życia. Naprawdę warto!! Z koncertu wychodzi się zdecydowanie uskrzydlonym !
Piękny koncert Pani Alicja wygląda jak 50 latka jej głos jest przecudowny jej energia niesamowita. Pan Korcz świetne poczucie humoru i mega talent . Orkiestra grała wyśmienicie
Znakomity koncert. Dobra muzyka świetnego kompozytora, właściwie dobrane teksty. Podziwiać należy formę obojga głównych wykonawców (prawie dwie godziny non stop na estradzie) - w ogóle nie widać po nich wieku.
Paweł 1948 28.11.2019 20:05
Piękny koncert. Kondycja wokalna pani Alicji (a i pana Korcza również) nie poddaje się kalendarzowi. Kondycja twórcza obydwojga - również. Mnóstwo nowych piosenek 'z tekstem'. Brawo, Szarlatanko!
Po prostu - Super!
Pani Alicja Majewska i Pan Wlodzimierz Korcz... klasa sama w sobie ... KOncert piekny ... inny, nietypowy, ambitny...cos innego od tej powszechnej komercji... Polecam
Duet Alicja Majewska - Włodzimierz Korcz oraz towarzyszący im muzycy zapewnili bardzo miłe spędzenie wieczoru. Klasyka i klasa!!!

Polecane

Stargard inne wydarzenia