koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce

koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce - Bilety na koncert

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - "Alicja Majewska - Żyć się chce"

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia".
Jak tłumaczy sama artystka: "drugi "Żagiel" już nie powstanie", ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej - trafniej, z większym wyczuciem i klasą.
W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Było wspaniale! Pani Alicja w świetnej formie, śpiewała piosenki także że swoich nowych płyt. Była możliwość ich zakupu wraz z autografem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Super pamiątkę z koncertu!
Bardzo piękny koncert. Wiele wzruszeń i emocji. Polecam takie wydarzenia.
Alicja jak zwykle cudowna, bardzo polecam
Niesamowite wrażenia, Pani Alicja jak zawsze pokazała klasę i talent
Fantastyczny koncert!!!
Rewelacja! Na najwyższym poziomie! Wspaniała muzyka, przepiękny głos, cudowne wykonanie, a do tego wspaniały kontakt z publicznością...
Znakomity recital, fantastyczne piosenki i te stare i te nowe, świetna autokonferansjerka, zastrzyki humoru głównie w wykonaniu kompozytora/akompaniatora/współkonferansjera - Pana Włodzimierza Korcza, świetny kwartet, podziwu godna kondycja pani Alicji - jedno maleńkie pauzowanie na utwór instrumentalny i już w dwugodzinnym recitalu. A do tego ciepła atmosfera, miła i świetnie reagująca widownia (w tym my) możliwość nabycia płyt i otrzymania dedykacji z autografem, miłe otoczenie przyzwoitego hotelu, a przedtem bardzo fajny obiad, smaczny i urozmaicony. Czegoż chcieć więcej na Dzień Kobiet. Brawo Pani Alicjo ! Żyć się chce !
Wspaniałe, cudowne, wzruszające chwile!
Wyborny koncert! Wspaniały zespół muzyków - świetne skrzypce! Pan Korcz pełen uroku i talentu. O Pani Alicji nie trzeba pisać - wszystko jest jasne. Pełna uroku, zaczarowała wieczór. Usłyszeć utwór ,,Być Kobietą’’ w tym wykonaniu w Dniu Kobiet - bezcenne. Polecam!
Koncert rewelacja. Kameralnie . Super kontakt z Artystami. Wspaniały wieczór.
Mega, mega, mega. Jak się nie zakochać :) . Głos fenomenalny. Po koncercie jesteśmy zachwyceni. Na pewno jeszcze pojawimy się na koncercie. Pani Alicjo BRAWO, Panie Włodzimierzu BRAWO, dla Warsaw Opera Quartet także BRAWO BRAWO BRAWO.
Wspaniały występ, te dwie godziny zleciały w mgnieniu oka. Coś wspaniałego dla duszy i uszu.
Cudowny wieczór. Piękna muzyka, humor maestro Korcza i mądre teksty. Sztuka w najwyższym wymiarze!
Codowny koncert. Przemila atmosfera z humorem.. Klasa, klasa i jeszcze raz klasa... Pan Korcz i Pani Majewska wraz z opera Quartet stworzyli niezwykla atmosfere... Przepiekne piosenki, i nowe i te bardzo dobrze nam znane.. Przepiekny spiew i muzyka!
Super koncert , Pani Alicja i Pan Włodzimierz z humorem , miło , czas szybko zleciła.
SUPER!!! Polecam wszystkim!!!
Absolutnie cudowny koncert, jak zwykle z resztą!
Super spędzony dzień kobiet. Przyjemność dla ucha oraz dużo dobrego poczucia humoru Pana Korcza. Polecam.
cudowny koncert!!polecam
Było cudownie! Wspaniale!
Znakomity koncert prawdziwych Mistrzów Muzyki - piękne piosenki z mądrym tekstem i wspaniałą muzyką, świetny kontakt z publicznością, lekkość i elegancja. Wyrazy najwyższego uznania dla pani Alicji Majewskiej, pana Włodzimierza Korcza i Warsaw Opera Quartet - pięknie dziękuję za tyle artystycznych wrażeń i wzruszeń.
niezapomniany wieczór , profesjonalne wykonie
Koncert pełen wrażeń!!!!. Pani Alicja ,,Włodzimierz Korcz i Zespół jak zawsze profesjonalnie.
Bardzo dobry koncert, wspaniala komunikacja Pani Alicji I Pana Wlodzimierza z publicznoscia co ubogacilo wystep. Goraco polecam
Koncert na najwyższym poziomie. Pełen perfekcjonizm i profesjonalizm. Pani Alicja Majewska we wspaniałej formie. To była czysta przyjemność słuchać pięknych piosenek w Jej wykonaniu. Niezapomniane przeżycie.
Wspaniały koncert! Piękna muzyka, mądre, liryczne teksty piosenek skłaniające do przemyśleń, mocny głos Pani Alicji. Wszystko przedstawione z humorem. To co ja jednak najbardziej cenię u Pani Alicji to rzadko spotykana już u dzisiejszych artystów wyśmienita dykcja! SZACUNEK JEJ za to!
Wspaniały koncert, piękne piosenki, niepowtarzalna atmosfera. Głos pani Alicji rewelacyjny i poczucie humoru pana Korcza również. Oprawa muzyczna niepowtarzalna. Dziękuję za mile spędzony czas.
Występ pani Alicji i pana Korcza zachwyca pomimo upływu lat. Wokal czysty i przejmujący, Słowa ściskają za serce. Pani Alicja promieniała radością i przekazywała ją publiczności. Uczta dla uszu i duszy :)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane