koncert

Arcydzieła na fortepian: Karol Radziwonowicz

koncert

Arcydzieła na fortepian: Karol Radziwonowicz

Arcydzieła na fortepian:  Karol Radziwonowicz - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

WYKONAWCY

WYKŁAD

Dr Kacper MIKLASZEWSKI – muzykolog, dziennikarz muzyczny Programu II Polskiego Radia

KONCERT

Karol RADZIWONOWICZ – fortepian

PROGRAM

Ferenc Liszt

Sonata h-moll op. 58

Allegro maestoso

Scherzo. Molto vivace

Largo

Finale. Presto non tanto

Po koncercie dyskusja z udziałem publiczności.

Karol RADZIWONOWICZ jest wszechstronnym pianistą wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz dając recitale solowe w Polsce i zagranicą (w dużej sali Concertgebouw w Amsterdamie (maj 2006); inauguracja sezonu koncertowego Societe des Concerts de Friburgh w Szwajcarii (październik 2005); Festspielehause w Salzburgu (maj 2003); w Berlińskiej Filharmonii (październik 2003); Carnegie Hall, w Nowym Jorku 4 listopada 2001 r.). Radziwonowicz bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych: Paryż, Moskwa, Warszawa, Duszniki Zdrój, Quebeck, Praha, San Francisco, Berlin, Salzburg, Tokio, Mediolan, Pecara.

Pianista zajmuje się również działalnością pedagogiczną prowadząc klasy mistrzowskie, zapraszany przez uczelnie na całym świecie.

Z przyjemnością przyjmuje role jurora w rozmaitych konkursach pianistycznych w kraju i zagranicą np. XV Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs im. Fryderyka Chopina 2005 w Warszawie (juror pierwszego eliminacyjnego etapu).

Jako jedyny pianista na świecie, Karol Radziwonowicz nagrał wszystkie fortepianowe dzieła Ignacego Jana Paderewskiego (nagroda francuskich krytyków Diapazon), a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej, z kwintetem smyczkowym.

Dr Kacper Miklaszewski (ur. 1949) – absolwent studiów pianistycznych w Konserwatorium im. Rimskiego-Korsakowa w Leningradzie (Petersburgu, 1974), studiował też w Szkole Muzycznej University of Illinois w Urbana-Champaign. W 1984 r. doktoryzował się w dziedzinie Teoria Muzyki w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2010 wykładał Podstawy Psychologii Muzyki i prowadził Seminarium Krytyki Muzycznej w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako dziennikarz muzyczny współpracuje m.in. z „Ruchem Muzycznym” i Programem II Polskiego Radia.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Dorota Chotyńska, tel. 22 58 64 226, d.chotynska@mik.waw.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Arcydzieła na fortepian: Karol Radziwonowicz

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert