Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach

koncert

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Najnowszy, tym razem solowy muzyczny projekt Arka Jakubika pod tytułem „SZATAN NA KABATACH”, który miał swoją premierę 20 kwietnia 2018, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy, robi swoje. Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował. Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave.

Arek Jakubik tym solowym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Przy albumie „Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80-tych: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio. Galiński jako swoje inspiracje do płyty „Szatan na Kabatach” podaje: Moon Duo, Ariel Pink, Sleaford Mods czy The Smiths.

Do tego wszystkiego jak zawsze gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty piosenek, jak zawsze o miłości, śmierci i samotności, wymieszane z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Tym razem bardziej intymne, bo obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej.

Ta płyta niebywale mieni się różnymi barwami, dźwiękami, pomysłami, nastrojami. Nie ma tutaj dwóch podobnych do siebie piosenek. Utwory są czasem wzięte z dwóch wydawałoby się najbardziej od siebie oddalonych muzycznie biegunów. Warto wyruszyć z Jakubikiem w tę ciekawą, mądrą i odważną artystycznie podróż.

Solowy projekt Jakubika rusza w trasę koncertową, na której obok Jakubika i Galińskiego, będzie można zobaczyć i posłuchać również Olafa Deriglasoffa, który dołączył do projektu. Warto ich będzie zobaczyć razem na żywo.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Arek Jakubik - Szatan na Kabatach

Znawcy tematu wiedzą, że od kilku lat wespół m.in. z Olafem Derigrassof i Krzysztofem Vargą, aktor powołał do życia kilka projektów, w tym grupę Dr. Misio i płytę „Szatan na Kabatach” – oficjalny, solowy album Arka Jakubika. W ubiegły piątek (05.04.2019) w klubie „Scenografia” w Łodzi, odbył się koncert promujący właśnie ów solowy projekt artysty. Setlista nie mogła się obyć bez najważniejszych piosenek z płyty, tj. tytułowy „Szatan na Kabatach”, „Dziś w Internecie”, czy „Psy”. Większość tekstów napisana została przez Jakubika – nie są to łatwe treści. Każdy z utworów nasycony jest energią, wymownym przekazem, czasami też tzw. drugim dnem, które nie są w stanie trafić do słuchacza w pobieżnym odsłuchu. „Szatan…”, jak sam artysta podkreślał w wywiadach, jest dla Niego bardzo osobistym, wręcz intymnym projektem – co doskonale dało się wyczuć podczas występu... Czytaj więcej: http://muzykoholicy.com/2019/04/szatan-zawital-do-lodzi/
Muzykoholicy 08.04.2019 10:30
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach
Łódź, 05.04.2019
Klub Scenografia
Świetny występ Arka, fantastyczna atmosfera - choć w kameralnej odsłonie. Było i energetycznie i nostalgicznie, a teksty czy to jednej czy w drugiej formie zmuszają do refleksji. Sekcja rytmiczna z Olafem na czele absolutnie pierwszorzędna, plus saksofon mistrzostwo świata. Kontakt z publiką wzorowy, poza tym Pan Arek to miły, sympatyczny i bardzo uprzejmy gość, po koncercie można było wymienić kilka słów, pożartować, zrobić wspólne zdjęcie na pamiątkę. Bardzo pozytywnie i bardzo fajnie! :)
ECZEE 06.04.2019 15:35
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach
Łódź, 05.04.2019
Klub Scenografia
Świetny koncert. Bardzo dobra muzyka, teksty jak zwykle z mocnym przekazem. Arek jak zawsze na swoich koncertach przesyła pozytywną energię. Trzeba doceniać i wspomagać takich artystów w tym naszym szarym i plastikowym świecie w którym rządzi słaba, prosta, kiczowata muzyka. Polecam koncerty Arka Jakubika wszystkim, którzy oczekują od artystów i muzyki czegoś więcej niż oferują nam mass media. Szukajcie dobrej muzyki, a znajdziecie.
John Lennon 06.04.2019 10:37
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach
Łódź, 05.04.2019
Klub Scenografia
Super kameralny koncert. Jak zwykle naturalny Arek Jakubik tak trzymać więcej takich imprez.
17.02.2019 18:39
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach
Gomunice, 08.02.2019
Klub Muzyczny BOGART
Arek Jakubik w Klubie Bogart czuje się jak w domu, co było widac i przedewszystkim słychać. Wolakista z zespołem zaprezentował cały swój debiutancki album i kilka kompozycjii z płyty 40 przebojów, nagranej z Olafem Deriglasoffem(który towarzyszy Arkowi w roli gitarzysty i basisty) za co wielki plus. Najjaśniejszym punktem koncertu była dla mnie kompozycja "Twoje zniknięcie", mimo tego że jest to znakomity utwór dodatkowej wagi dołożył mu przejmujący komentarz Arka o jednym z fanów, który podzielił się z nim swoją interpretacją tekstu. a co dokładnie powiedział, tego dowiecie się na koncertach, na które serdecznie zapraszam :) Napewno pojawię sie jeszcze w Gomunicach, czy to na Arku solo czy na koncertach Dr Misio. Pozdrawiam :)
kura2112 13.02.2019 23:09
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach
Gomunice, 08.02.2019
Klub Muzyczny BOGART
Klimat klubu i klimat Szatana na Kabatach fajnie się zagrał Pierwszy raz słyszałam jak Jakubik śpiewa i teraz już będziemy poznawać się co dziennie
Daga83 09.02.2019 09:37
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach
Gomunice, 08.02.2019
Klub Muzyczny BOGART

Polecane z kategorii koncert