koncert
Arek Jakubik - Szatan na Kabatach

koncert

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach - Bilety na koncert

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach - Łódź Klub Scenografia | Bilety na koncert

Najnowszy, tym razem solowy muzyczny projekt Arka Jakubika pod tytułem „SZATAN NA KABATACH”, który miał swoją premierę 20 kwietnia 2018, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy, robi swoje. Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował. Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave.  

Arek Jakubik tym solowym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Przy albumie „Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80-tych: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio. Galiński jako swoje inspiracje do płyty „Szatan na Kabatach” podaje: Moon Duo, Ariel Pink, Sleaford Mods czy The Smiths.

Do tego wszystkiego jak zawsze gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty piosenek, jak zawsze o miłości, śmierci i samotności, wymieszane z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Tym razem bardziej intymne, bo obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej.

Ta płyta niebywale mieni się różnymi barwami, dźwiękami, pomysłami, nastrojami. Nie ma tutaj dwóch podobnych do siebie piosenek. Utwory są czasem wzięte z dwóch wydawałoby się najbardziej od siebie oddalonych muzycznie biegunów. Warto wyruszyć z Jakubikiem w tę ciekawą, mądrą i odważną artystycznie podróż.

Solowy projekt Jakubika rusza w trasę koncertową, na której obok Jakubika i Galińskiego, będzie można zobaczyć i posłuchać również Olafa Deriglasoffa, który dołączył do projektu. Warto ich będzie zobaczyć razem na żywo.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Łódź

Recenzje

Super kameralny koncert. Jak zwykle naturalny Arek Jakubik tak trzymać więcej takich imprez.
Arek Jakubik w Klubie Bogart czuje się jak w domu, co było widac i przedewszystkim słychać. Wolakista z zespołem zaprezentował cały swój debiutancki album i kilka kompozycjii z płyty 40 przebojów, nagranej z Olafem Deriglasoffem(który towarzyszy Arkowi w roli gitarzysty i basisty) za co wielki plus. Najjaśniejszym punktem koncertu była dla mnie kompozycja "Twoje zniknięcie", mimo tego że jest to znakomity utwór dodatkowej wagi dołożył mu przejmujący komentarz Arka o jednym z fanów, który podzielił się z nim swoją interpretacją tekstu. a co dokładnie powiedział, tego dowiecie się na koncertach, na które serdecznie zapraszam :) Napewno pojawię sie jeszcze w Gomunicach, czy to na Arku solo czy na koncertach Dr Misio. Pozdrawiam :)
Klimat klubu i klimat Szatana na Kabatach fajnie się zagrał Pierwszy raz słyszałam jak Jakubik śpiewa i teraz już będziemy poznawać się co dziennie