koncert

Mirosław Czyżykiewicz | Koncert

koncert

Mirosław Czyżykiewicz | Koncert

Mirosław Czyżykiewicz | Koncert - Bilety na koncert

Mirosław Czyżykiewicz w trakcie Artus Festival zagra w Sali Wielkiej koncert, który otworzy część literacką Festiwalu, odbywającą się na przełomie lipca i sierpnia. Koncertem poświęconym twórczości Josifa Brodskiego zacznie odbywający się w Dworze Artusa cykl spotkań z autorami i autorkami książek, dziennikarzami oraz językoznawcami, którzy pojawią się na spotkaniach z publicznością w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki.

Mirosław Czyżykiewicz to kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz – z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym roku obchodzi swoje sześćdziesiąte urodziny. Czyżykiewicza zdefiniować trudno… cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego, a także Leonarda Cohena. Artysta na scenie śpiewa zarówno swoje utwory, jak i wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Wyróżnia go charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, czy melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych znaczeń. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

W czasie lipcowego koncertu Mirosława Czyżykiewicz usłyszymy piosenki, które niezmiennie od dwudziestu lat poruszają wyobraźnię i każdą strunę naszej duszy.

Bilety: I pula - 45 zł, II pula - 55 zł, III pula - 65 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Mirosław Czyżykiewicz | Koncert

Mirosław Czyżykiewicz- głos jak zawsze przepiękny. Czar trwa!

Polecane z kategorii koncert