Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

BOLEK I LOLEK SYMFONICZNIE-AKADEMIA PANA BEETHOVENA - edukacyjny koncert multimedialny

koncert

BOLEK I LOLEK SYMFONICZNIE-AKADEMIA PANA BEETHOVENA - edukacyjny koncert multimedialny

BOLEK I LOLEK SYMFONICZNIE-AKADEMIA PANA BEETHOVENA - edukacyjny koncert multimedialny - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"Bolek i Lolek symfonicznie" to nagrodzony w 2016 roku "Złotym słonecznikiem" portalu www.czasdzieci.pl edukacyjny koncert multimedialny. Koncert ten to niezwykła sentymentalna i wielopokoleniowa podróż w świat przygód legendarnych bohaterów kultowej polskiej kreskówki. Narracja multimedialnego spektaklu z udziałem orkiestry symfonicznej, opatrzona zostanie komentarzem dyrygenta - narratora, przybliżającego kulisy powstawania filmów rysunkowych oraz kształtu tej muzyki. Nie zabraknie również prezentacji poszczególnych instrumentów orkiestry, tematycznych zagadek czy aktywnego dialogu z najmłodszą publicznością.

Spektakl zakłada projekcję znanych bajek z udziałem orkiestry symfonicznej, wykonującej na żywo ścieżkę dźwiękową. Znana i lubiana przez najmłodszą publiczność kreskówka stanie się punktem wyjścia do właściwej części edukacyjnej, której celem będzie zapoznanie dzieci z orkiestrą symfoniczną, jej instrumentami, podziałem etc. Ponadto, zderzenie obrazu z muzyką daje szansę na ukazanie takich właściwości warstwy muzycznej jak napięcia, nastrój, kolorystyka itp. Pokazane zostaną również sposoby, jakimi w rozmaity sposób - za pomocą instrumentów muzycznych - zyskuje się onomatopeiczne efekty akustyczne, dzięki którym możemy usłyszeć np. odgłos strzały, spadających jabłek, kapiącej wody itp., opierając tę warstwę symultanicznie o obraz filmu rysunkowego.
Wybór oryginalnych filmów w ramach koncertu opiera się na chronologicznej kolejności powstawania tak, aby przybliżyć widzowi/słuchaczowi wiek dziecięcy, dojrzewanie oraz czasy 'dorosłości' bohaterów.
W ramach pokazu zostaną zaprezentowane legendarne filmy z serii o Bolku i Lolku a wśród nich m.in. film "Kusza", "Fałszywy Dziadek", "Chory ząb" i inne.

Realizowany od 2016 roku cykl edukacyjnych koncertów pt. "Akademia Pana Beethovena" skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży z całego regionu ale nie tylko - to również możliwość rozrywki dla całych rodzin oraz świetna okazja by ten dzień spędzić w gronie najbliższych w iście bajkowej scenerii.

Bieżące edycje na lata 2023-2025 realizowane będą w szerokim partnerstwie wspólnie z Fundacją Follow The Music oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, zaś partnerem strategicznym cyklu jest Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli; Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela. Mecenat a wsparcia finansowego całego cyklu wydarzenia udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WYKONAWCY:

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Sebastiana Perłowskiego - dyrygent
Marta Saciuk - Sędzielarz - prowadzący
Roman Baran i Bogusław Ochodek - aktorzy Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

ORGANIZATORZY
Orchestra Manager Marcin Klejdysz
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

PARTNERZY STRATEGICZNI:
Studio Filmów Rysunkowych
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie
Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie
Miasto Tarnów

MECENAT:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Koncert skierowany jest do dzieci w wieku 4-9 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: BOLEK I LOLEK SYMFONICZNIE-AKADEMIA PANA BEETHOVENA - edukacyjny koncert multimedialny


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert