Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Baasch

koncert

Baasch

Baasch - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Baasch – jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro – wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.

Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego filmu „Płynące wieżowce” Tomka Wasilewskiego, spektaklu krakowskiego teatru Stara Łaźnia „Autogiografia na wszelki wypadek” w reżyserii Michała Buszewicza i wideo-spektaklu „Balladyna” w reż. Oskara Sadowskiego. Wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką, Agimem, Zamilską, Sonar Soul czy Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup.

Dwa pierwsze albumy studyjne wydane w NEXTPOP-ie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach jako jedne z najlepszych płyt. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album „Noc”, wydany pod szyldem belgijskiej wytwórni PIAS, która zajmuje się między innymi takimi artystami, jak Editors czy Agnes Obel.

BAASCH Baasch zakończył rok jako najgorętsze nazwisko polskiej sceny elektronicznej! Jego płyta znalazła się we wszystkich podsumowaniach najlepszych płyt 2020 roku.

Baasch został też nominowany do prestiżowej nagrody Bestsellery Empiku w kategorii Odkrycie roku oraz w plebiscycie Onet Olśnienia! jako jedna z gwiazd muzyki, których świeżość spojrzenia, talent oraz warsztat w 2020 roku lśniły najjaśniej.

Trzeci album Baascha „Noc” to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków – inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. To pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. To także poruszająca opowieść o samotności i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta.

W utworach poza Baaschem słychać stałych współpracowników artysty – Roberta Alabrudzińskiego na perkusji, Aleksandra Żurowskiego na syntezatorach oraz Tomasza Mreńcę na skrzypcach. Za mix i mastering albumu odpowiedzialny jest AGIM, jeden z najbardziej znanych polskich DJ-ów i producentów muzyki elektro, znany ze współpracy choćby z Brodką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Baasch

5 * bo Baascha uwielbiam ale koncert mógł być dłuższy i jakiś znak przyzwalający na tańczenie, choćby między fotelami też wskazany, bo to jednak koncert!
Honka 11.12.2021 14:00
Występ doskonały. Lepiej jednak się bawię na koncertach Baascha, gdzie nie ma krzeseł ;)
AK 11.12.2021 10:38
Piękny koncert :)
Sylwia 31.10.2021 20:43
Super koncert, duża dawka świetnej muzyki i pozytywnej energii!
Kam 30.10.2021 08:36
Baasch jak zawsze w formie, świetny koncert! Dzięki wielkie za 3 bisy!
Raf 08.10.2020 22:47

Polecane z kategorii koncert