Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Babsztyl: Zbigniew Hofman i Przyjaciele - "RE" Nowa płyta!

koncert

Babsztyl: Zbigniew Hofman i Przyjaciele - "RE" Nowa płyta!

Babsztyl: Zbigniew Hofman i Przyjaciele - "RE" Nowa płyta! - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert promujący najnowszą płytę "RE" (2021)

Zespół Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TV: "Wideoteka dorosłego Człowieka", "Od przedszkola do Opola”, „Szansa na sukces", „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki.

Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country rock & folk. Koncert zespołu to znane i lubiane piosenki takie jak: „W siną dal”, ”Hej przyjaciele”, „Kiedy góral umiera”, ”Wypić wypijemy”, „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” wykonywana przez autora Cezarego Makiewicza, który od 2005 r. jest członem zespołu. Ale również piosenki śpiewane w gwarze warmińskiej z płyty „Stoi Oset kele drogi” i wiele innych. Uniwersalne treści piosenek, świetny kontakt z publicznością, duża kultura muzyczna sprawia, że koncerty zespołu Babsztyl to niezapomniane przeżycia dla odbiorców.


Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w największych festiwalach piosenki studenckiej i przeglądach studenckich zaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1981 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki "W siną dal" rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. "Szykuj się bracie" sprzedana w 230 000 egzemplarzy. Zespół jeszcze dwukrotnie występował podczas opolskiej imprezy.

Przełom roku 2017/2018 był dla zespołu Babsztyl rokiem jubileuszu 40-lecia powstania. W lipcu 2018 r. ukazał się specjalny, jubileuszowy, dwupłytowy album pt. „Życie to cud” zawierający 30 piosenek w tym 14 premierowych. W prestiżowym plebiscycie “Dyliżanse” w kategorii nowa płyta, został uznany za Album Roku 2018, a lider Zbigniew Hofman w kategorii wokalista zdobył tytuł Wokalisty Roku 2018. Lider zespołu Zbigniew Hofman został w roku 2018 uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Babsztyl: Zbigniew Hofman i Przyjaciele - "RE" Nowa płyta!

Super występ, bardzo klimatyczne miejsce. Polecam.
Mariusz 09.09.2021 16:03
Babsztyl: Zbigniew Hofman i Przyjaciele - "RE" Nowa płyta!
Warszawa, 08.09.2021
Kuźnia Kulturalna
Super,muzyka na najwyższym poziomie, kunszt śpiewu,atmosfera magiczna,radosna. Dziękuję
krysiam26 09.09.2021 08:53
Babsztyl: Zbigniew Hofman i Przyjaciele - "RE" Nowa płyta!
Warszawa, 08.09.2021
Kuźnia Kulturalna

Polecane z kategorii koncert