Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej

koncert

Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej

Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej - Bilety na koncert

Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej

Mija właśnie 25 lat od chwili, kiedy młoda śpiewająca autorka Basia Stępniak otrzymała główną nagrodę Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, a chwilę później wygrała – Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (otrzymała też wówczas Nagrodę im. W. Bellona, przyznawaną najlepszym autorom) i inne przeglądy i festiwale. Sezon 1994/95 był dla Basi Stępniak-Wilk i jej piosenek przełomowy. Wtedy zadebiutowała też na scenie Lochu Camelot i Piwnicy pod Baranami. Potem były nowe piosenki, recitale, zachwyty publiczności, która polubiła Basi lirykę i humor, płyty, pierwsze miejsca na listach przebojów. I kolejne wyróżnienia - Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Nagroda Kapituły im. J. Kaczmarskiego za całokształt dokonań artystycznych, nagroda prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, za książkę „Tulisia”. Ostatnie lata to też prowadzone przez Basię Stępniak-Wilk salony literacko muzyczne i koncerty w Nowohuckim Centrum Kultury, a także autorska audycja „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków.

W koncercie jubileuszowym „Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej” usłyszymy jubilatkę oraz artystów, z którymi Basia współpracowała, wykonawców jej utworów. Wystąpią - Grzegorz Turnau, Marek Bałata, Lidia Jazgar, Ryszard Brączek, Teatr Loch Camelot i inni sceniczni przyjaciele Basi! Nie zabraknie znanych publiczności piosenek, takich jak „Bombonierka”, „Cóż mi z róż”, ale i niespodzianek! Śpiewającej poetce towarzyszyć będzie zespół: Jasiek Kusek – fortepian, Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI, Michał Braszak – kontrabas, Gertruda Szymańska – perkusja.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo piękne,głębokie przeżycie!!! Pani Basia tworzy i śpiewa pięknie! Jest UROCZĄ OSOBĄ - I świetnie-profesjonalnie prowadzi konferansjerkę.
Występ Jubilatki jak zawsze w wykonaniu Pani Barbary należał do wydarzenia bardzo ale to bardzo udanego. Zaproszeni Goście Jubilatki również spisali się na medal, który Pani Barbara od Prezydenta Majchrowskiego otrzymała. Wielkie Brawa.
Koncert wspaniały, bo p. Barbara Stępniak-Wilk jest osobą wrażliwą na piękno słowa i muzycznych dźwięków, jest obdarzona dyskretnym poczuciem humoru, a w zachowaniu scenicznym - gracją i wysoką kulturą retoryczną.
Znakomity, nastrojowy i urozmaicony koncert.
Wspaniały wieczór ze wspaniałą, przemiłą artystką. Piękne teksty, muzyka, dowcip i humor. Dostojni zaproszeni Goście. Ale szkoda, że jeden nie został do końca :( Cóż, może miał następny występ ...
Jak zawsze przepięknie i nastrojowo. Gratuluję 25-lecia pracy na scenie!

Polecane