Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Batory Blues

koncert

Batory Blues

Batory Blues - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Batory Blues – Jamiah Rogers, GravelRoad

Jamiah Rogers urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, ale najczęściej wybierał gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech „frontach”: w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funku, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin’ Wolf i Muddy Waters.

Pomimo iż zaczął od grania na perkusji, w wieku 7 lat rodzice zachęcili go do wzięcia do rąk gitary, a tata zaczął udzielać mu lekcji gry na tym instrumencie. W ten sposób Jamiah, jak jego tata, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję. Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on fire & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: “Taking the stage”(2012) i “Winners Never Quit”(2015). Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii.

W 2018 Jamiah objechał Europę w składzie zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy „the New Blues Generation”. W maju 2020 miał po raz pierwszy pojawić się w Polsce i krajach ościennych, ale z wiadomych przyczyn trasa musiała zostać przesunięta (a raczej kilka razy przekładana…). Jamiah ma na koncie jeden solowy album, „Blues Superman” (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: „Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!”

Jamiah Rogers – gitara & wokal
Tyvon Rice – gitara basowa
Isaiah Horne – perkusja

GravelRoad to kwartet z Seattle który od ponad półtorej dekady poszerza muzyczne granice tworząc na styku bluesa w stylu Hill County i cięższych odmian Rock n Rolla własne wyraziste brzmienie. GravelRoad to fuzja ciężkiego gitarowego fuzzu i introspekcyjnych nastrojów, połączonych zarówno w celu zadawania pytań o egzystencję, jak i zapewnienia dobrej zabawy. GravelRoad, w oczekiwaniu swej kolejnej europejskiej trasy, wydaje jesienią ósmy album studyjny, nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez Jacka Endino z ich rodzinnego Seattle.

Album CROOKED NATION jest kontynuacją tego, co rozpoczęły poprzednie wydawnictwa zespołu – MISSISSIPPI TIME (2017) i CAPITOL HILL COUNTRY BLUES (2016). Nowy album, będący trzecią współpracą zespołu z Endino, prezentuje charakterystyczny dla GravelRoad styl w którym partie gitar magicznie splatają się z kołyszącą słuchacza sekcją rytmiczną. Słuchacz ie ma wyjścia, musi dać się ponieść temu nastrojowi, gdyż w każdym dźwięku zagranym przez GravelRoad słychać ich czystą miłość do muzyki i radość z grania (którą też widać na każdym koncercie).

„GravelRoad brzmi jak John Lee Hooker gdyby przystąpił do Black Sabbath. Kto nie chciałby tego usłyszeć?!”
Patrick Wells, Classic Rock Magazine

Zespół GravelRoad tworzą:
Stefan Zilioux - guitar, lead vocals
Jon Newman - guitar, vocals
Joe Johnson - bass, vocals
Marty Reinsel - drums, vocals

19.11 g. 18:00
Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez Biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Batory Blues


Jak działają recenzje?
Jamiah Rogers - takiego koncertu bluesowego to jeszcze nie widziałam. Człowiek petarda, to co robił z gitarą to było aż niemożliwe, do tego miał świetny kontakt z publicznością. Mam nadzieję, że kiedyś znowu wróci do Polski.
Zuzanna 20.11.2023 11:31
To już tradycja, spotkania bluesowe organizowane przez Andrzeja to świetnie spędzony czas wśród dźwięków dobrej muzyki i ludzi przyjaznych nie tylko bluesowi. Dzieki Andrzeju , dzięki Biletyno.
Pink 20.11.2023 09:15
Organizacja i koncerty dwóch zespołów- na medal!
Józef 20.11.2023 09:01
Batory Blues - hasło na wyrost. Nie pierwszy raz w Batorym koncert anonsowany jako bluesowy niewiele z bluesem miał wspólnego. Pierwszy wykonawca tylko do posłuchania na żywo - taka płyta nigdy nie trafiłaby do mojego odtwarzacza. Drugi wykonawca o genialnych umiejętnościach (występ widowiskowy) chwilami ratował bluesowy szyld, lecz przeważało mocne granie z jednostajnym rytmem wybijanym przez bęben. Trochę dziwię się wykonawcom - nie oczekuję, żeby cały czas bluesowali, ale skoro przyjeżdżają na koncert bluesowy, to mogliby ze dwa mrożące krew w żyłach elektryczne kawałki z tego gatunku wykonać. Pozdrawiam
Andrew 20.11.2023 08:56
Było super!
Grześ 20.11.2023 08:34

Polecane z kategorii koncert