koncert

Borys Somerschaf "Romanse polskie, cygańskie i rosyjskie"

koncert

Borys Somerschaf "Romanse polskie, cygańskie i rosyjskie"

Borys Somerschaf "Romanse polskie, cygańskie i rosyjskie" - Bilety na koncert

Od kilku lat z ogromnym powodzeniem Borys Somerschaf wykonuje romanse polskie, cygańskie oraz rosyjskie, które entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność. Wynika to nie tylko z odpowiedniego doboru repertuaru , ale przede wszystkim z wyjątkowej interpretacji utworów przez Artystę, interpretacji pełnej wzruszeń i różnorodnych nastrojów.

Borys Somerschaf - Rosjanin z urodzenia - jak rzadko kto, czuje ducha tego nieco nostalgicznego w nastroju gatunku pieśni. W jego repertuarze znajdują się romanse powstałe w połowie XIX wieku i w okresie międzywojennym XX wieku. Wiele z nich: Dwie gitary, Jamszczik, nie popędzaj koni, Mileńkij ty moj czy Uchyl furtkę, miła- są dobrze znane publiczności, pobudzając ją do żywego współudziału w ich wykonaniu.

Podczas swoich występów Borys Somerschaf znakomicie panuje nad publicznością, umiejętnie tonując bądź podsycając nastrój. Kilkoma porywającymi taktami potrafi wyzwolić aktywność słuchaczy, by już za chwilę skłonić ją do słuchania w pełnym skupieniu i zadumie. Wszystko to sprawia, że każde spotkanie z romansami rosyjskimi pozostaje na długo w pamięci słuchaczy, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na następne. Borys Somerschaf występuje z towarzyszeniem zespołu w składzie: Jakub Niedoborek - gitara, Sergij Fendak - skrzypce, Paweł Sójka - akordeon, Włodek Wargocki - kontrabas.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Borys Somerschaf "Romanse polskie, cygańskie i rosyjskie"

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert