koncert CZAQU

CZAQU - Jubileusz XX-lecia zespołu

koncert CZAQU

CZAQU - Jubileusz XX-lecia zespołu

CZAQU - Jubileusz XX-lecia zespołu - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

20 lat temu w Toruniu zaczęła się niezwykła muzyczna przygoda, która przybrała nazwę CZAQU. Autorzy takich hitów jak „Inność”, „Zdumiony”, czy „Generacja lalek” powracają do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, czyli do grodu Kopernika. Jubileuszowy koncert CZAQU będzie wyjątkowym, muzycznym podsumowaniem ich dwudziestoletniej podróży po niezwykłych obszarach dźwięków. Choć zespół przez lata ewoluował, jedno jest niezmienne – ich każdy koncert to petarda rockowych emocji. Tego wieczoru na scenie pojawią się goście specjalni, którzy są ważną częścią historii zespołu.

CZAQU powstał w 2001 roku w Toruniu, a jego pierwotny skład tworzyli:
Grzegorz „walczaqu” Walczak (wokal, gitara),
Michał „Dyboś” Dybowski (gitara organowa, wokal),
Paweł KOT” Kociszewski (bas, wokal),
Olek Skipczak (perkusja).
Nazwę zespołu przyniósł „KOT” i oznaczała ona przedrostek zdania: „czaqurwa grać!”.

Pierwszy oficjalny koncert zagrali w klubie „MIŚ”, uświęcając pamięć Katarzyny Dybowskiej – mamy Michała. Pierwszą nagrodę CZAQU zdobyło 2 grudnia 2001 roku i było to Grand Prix na Gitariadzie.
Potem nagrania, koncerty, trasy, a czas wymieniał muzyków, których łącznie było jedenastu. Obecnie trzy czwarte składu zespołu tworzą Włocławianie.

Wielokrotnie podkreślano nietuzinkowość i oryginalność zespołu wynikającą z tworzących go osobistości, charakteru utworów, tekstów i uczuć zawartych w twórczości Grzegorza Walczaka. Marek Wiernik (1 i 3 program Polskiego Radia) nazywa CZAQU „poetami polskiego rocka”. Oprócz klasycznego gitarowego rocka muzyka CZAQU proponuje brzmienia z wielu nurtów dodając dźwięki elektroniczne, folkowe, ambiensowe, czasami punkowe, a i z lekkim zabarwieniem popowym. To energiczna i energetyczna twórczość, charyzmatyczny wokalista, świetna sekcja rytmiczna oraz wirtuoz gitary.

Przez 20 lat CZAQU dorobiło się czterech płyt długogrających oraz jednego maxi-singla. Zespół może pochwalić się wieloma zwycięstwami w konkursach muzycznych i wyróżnieniami na festiwalach.

Obecnie skład zespołu tworzą:
Grzegorz „walczaqu” Walczak – wokal, gitara, klawisze, sample
Marek „vitusz” Wituszyński – perkusja
Mariusz „ziółek” Ziółkowski – gitara basowa, chórki
Sławek „kandera” Kanderski – gitara prowadząca, chórki

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: CZAQU - Jubileusz XX-lecia zespołu

Rewelacja!!!!!
Maja 02.12.2021 18:56
Jeden z najlepszych koncertów na jakim byłem. Polecamy kapelę!!!
Janko 02.12.2021 16:40
Świetny koncert, jak zwykle cudowne brzmienie i piękne piosenki. Dzięki za ten koncert.
Gosia 02.12.2021 16:31
Wow. Super
Clara 02.12.2021 11:20
było super!!! dawno się tak nie bawiliśmy !Pełna profeska!
RUDA 02.12.2021 10:03
Jak zawsze SUPER! CZAQU'rwa grać!!!
walery 02.12.2021 09:50
Stęskniłam się za tym zespołem jak diabli, super że wciąż grają. Wokalista ma nie samowit głos z mega głębią, cudowne poetyckie teksty i ta muzyka poprostu obłędna. To zespół, który powinien być numerem 1 w Polsce. Święty Mikołaju jeśli mnie słyszych poproszę Czaqu na święta.
Malwina 02.12.2021 09:24
Świetny koncert, utwór na życzenie wykonany przez solistę Grzegorza, gdy reszta przygotowywała się do następnej piosenki, to wiadomo, że śpiew na żywo. Za to najbardziej cenię. Bardzo dobrze się bawiłam. Wspólne zdjęcia i autografy zostają na pamiątkę. A płyty przekazane do sprzedaży na szczytny cel dla chorej dziewczynki, to już tylko ktoś o wielkim sercu, takie jak ma Grześ mógł pomyśleć. Wielkie brawa za ten gest.
HANNA 02.12.2021 09:16
Super koncert!!!Najlepsza impreza na jakiej byliśmy!!!
Zielona 02.12.2021 08:43
Najlepszy koncert na jakim byłam !!!
Ewa 02.12.2021 08:36
Super koncert, świetna atmosfera!
Funnybunny 02.12.2021 08:34

Polecane z kategorii koncert