koncert

Camouflage

koncert

Camouflage

Camouflage - Bilety na koncert

"Camouflage" powracają po 9 latach na jedyny koncert do Polski!
Formacja, która uznawana jest za najważniejszy zaraz po Depeche Mode zespół nurtu synth-pop wystąpi po raz pierwszy w Warszawie!

Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w ramach planowanej na wiosnę 2015 trasy, podczas której zespół będzie promował swój nowy, długo wyczekiwany album "Greyscale", którego premiera przewidziana jest na luty 2015.
Był rok 1988. W jednej ze swoich kultowych audycji śp. Tomasz Beksiński powiedział, że oto chciałby zaprezentować słuchaczom dość nieoczekiwanie bo raptem nieco ponad pół roku po albumie "Music For The Masses"nową płytę formacji Depeche Mode? Została nadana połowa tego nowego albumu, i co?? I prawie wszyscy słuchacze stwierdzili, że to nowe dzieło jest świetne choć faktycznie ujrzało światło dzienne dość nieoczekiwanie szybko? Dopiero w połowie audycji prowadzący uświadamia słuchaczy, że był to tylko niewinny żart z jego strony gdyż przedstawił słuchaczom jak to sam określił "kamuflaż grupy Depeche Mode" czyli nową, młodą formację z Republiki Federalnej Niemiec czyli właśnie Camouflage pod wodzą Markusa Meina, Olivera Kreyssiga oraz Heiko Maila. Album "Voices & Images" z 1988 bo o nim tu mowa pozostał do tej pory jednym z niewielu dzieł muzyki tego gatunku, które w opinii fanów i krytyków dorównywały największym dokonaniom czwórki z Basildon i do dnia dzisiejszego nie zestarzał się ani o włos. Pochodzące z niego kompozycje ?That Smiling Face?, ?Neighbours?, ?Stranger?s Thoughts? a przede wszystkim wydany na singlu jeszcze w 1987 ?The Great Commandment? przeszły już bezapelacyjnie do klasyki nurtu synth-pop. Album trzyma bardzo wysoki poziom muzyczny, tekstowy oraz aranżacyjny od samego początku aż do niesamowitej instrumentalnej kompozycji ?Pompeji?, która go zamyka.

Każda następna płyta formacji była inna od poprzedniej. Drugi album zatytułowany "Methods of Silence" został wydany już w 1989 roku i zawierał muzykę nieco bardziej "pastelową" jeśli chodzi o brzmienie i produkcję. To właśnie z niego pochodzi chyba największy przebój zespołu "Love is a Shield". Muzycy eksperymentował również z klasycznym popem (album "Meanwhile" 1991), muzyką ambient i trans (płyta "Spice Crackers" 1995). Natomiast albumem, który w opinii fanów po części dorównał debiutowi był "Bodega Bohemia' z 1993. Po kilkuletniej przerwie w działalności Camouflage powracają w 2003 dobrze przyjętą płytą "Sensor", z której pochodzi ich następny duży przebój "Me & You". W ramach trasy promującej bardzo dobry i spójny muzycznie krążek "Relocated" z 2006 zespół po raz pierwszy odwiedza polską publiczność podczas koncertu w Krakowie.
Jaka będzie nowa płyta? Jak się zaprezentują na scenie? Jakie klasyczne utwory zagrają polskiej publiczności po wielu latach przerwy? Wszystkiego dowiemy się na wiosnę 2015.

Dyskografia (albumy studyjne):
"Voices & Images"(1988), "Methods Of Silence"(1989), "Meanwhile" (1991), "Bodega Bohemia" (1993), "Spice Crackers" (1995), "Sensor" (2003), "Relocated" (2006), "Greyscale" (2015).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Camouflage

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert