Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii

koncert

Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii

Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na kolejny już koncert wyjątkowych Braci Palchukan, członków oraz współzałożycieli znanej i cenionej kolumbijskiej Grupy PUTUMAYO w Warszawie.

W zespole z Sandrą Irene Tautas, bracia Palchukan przeniosą nas dźwiękami fletów, bębnów, gitar i charango do amazońskiej puszczy, przywołując odgłosy wody, rzeki, wodospadów, wiatru, burzy oraz pieśni różnych ptaków i zwierząt. Usłyszmy zarówno znane utwory Grupy Putumayo, jak i spontaniczną podróż dźwiękową, która wydarza się zawsze gdy artyści zanurzają się w niezgłębione źródło muzyki.

Po koncercie czekać będą na Was instrumenty i rękodzieła wykonane przez mieszkańców rdzennych społeczności regionu Putumayo.

Historia Grupy Putumayo

Trzy dekady rodziny Palchukan poświęciły swoje życie na poznawanie rdzennych uzdrowicieli i mieszkańców głębokiej Amazonii. To co zbudowało ich świadomość wyraża się w ceremonialnych pieśniach, alegoriach i uzdrawiających słowach, którymi dzielą się ze światem w trakcie tego rodzaju spotkań. Jednym ze źródeł muzyki są karnawałowe, rytualne uroczystości rdzennych plemion Doliny Sibundo i regionu Putumayo w południowej Kolumbii, a także rodowe dziedzictwo, które grupa Putumayo otrzymała od swoich przodków.

Bracia Palchukan pracują obecnie nad ratowaniem, kolekcjonowaniem i przekształcaniem w muzykę wiedzy odziedziczonej po dziadkach. Odwzorowują ich instrumenty, dźwięki i interpretacje pieśni, tworząc tym samym repertuar swoich koncertów. Ma to ogromne znaczenie dla zachowania tradycji, jak również ich tożsamości kulturowej. Pragną tym samym podzielić się tą wiedzą z tymi, którzy chcą dowiedzieć się więcej o ich kulturze oraz o magicznej mocy uzdrawiających dźwięków.

Według mieszkańców Amazonii ich muzyka jest formą głębokiego połączenia z duchem. Jest lekarstwem, które przywraca radość, entuzjazm, wspólnotę. Jest także dialogiem świata materialnego i niematerialnego - w którym pieśni, dźwięki, rytuały i tańce współtworzą wizję wszechświata w harmonii z naturą. Misją Putumayo jest dostrojenie nas poprzez muzykę, rytmy, pieśni, magiczne dźwięki amazońskiej dżungli, instrumenty ich kolumbijskich przodków, do naszej wewnętrznej równowagi. Jest to most, który łączy nas z ich odległą kulturą, a zarazem przybliża do samych siebie, abyśmy mogli żyć w harmonii i połączeniu z innymi oraz otaczającym nas światem.

Zapraszamy serdecznie wszystkich członków rodziny: dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Podobnie jak w rdzennych, kolumbijskich społecznościach spotkajmy się międzypokoleniowo, aby wspólnie w rodzinnej atmosferze płynąć na falach uzdrawiającej muzyki.

Szczegóły Organizacyjne:

Miejsce: Służewski Dom Kultury
Adres: ul. Bacha 15 w Warszawie
Data: 25 czerwca 2019 r.
Godz.: 19:00
Wstęp dla dorosłych: 35 PLN

Bilety do nabycia: na miejscu, online i w dniu koncertu

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii

Wspaniały koncert w cudownej atmosferze. Klimatyczna muzyka rodem z Kolumbii. Dobre nagłośnienie sali i lekka klimatyzacja w upalny dzień, dopełniły całości.
Anna 26.06.2019 12:28
Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii
Warszawa, 25.06.2019
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Bardzo pozytywny koncert: wspaniali muzycy, piękna muzyka, dobry klimat.
Ewa MK 06.12.2018 12:55
Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii
Warszawa, 05.12.2018
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Nagłośnienie ok, zabrakło mi informacji, że to wydarzenie otwarte dla dzieci (a było ich dużo i utrudniały mi odbiór koncertu) oraz zabrakło informacji, że 19:00 to nie godzina rozpoczęcia koncertu, tylko rozpoczęcia czekania pod drzwiami.
Krzyś 06.12.2018 08:39
Koncert Braci Palchukan - Grupa Putumayo z Kolumbii
Warszawa, 05.12.2018
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)

Polecane z kategorii koncert