koncert

Dagamba | Koncert

koncert

Dagamba | Koncert

Dagamba | Koncert - Bilety na koncert

Już na początku października w Dworze Artusa szykuje się jedno z najciekawszych muzycznych wydarzeń tego miesiąca! Na Sali Wielkiej zabrzmi zespół Dagamba – prawdziwa fuzja kultur i doświadczeń muzycznych doprawiona solidną porcją wyjątkowej energii.

Wszystkie 5 albumów studyjnych grupy nominowano do Mikrofonu Zelta, czyli łotewskiego odpowiednika nagrody Grammy. W tym energetycznym zespole ukraińsko-litewsko-irańsko-łotewski skład gwarantuje wybuchową muzyczną mieszankę. Artyści są laureatami międzynarodowych konkursów, a ich muzyczne wykształcenie pozwala na świadome dźwiękowe szaleństwo. Dagambę trudno jakkolwiek sklasyfikować – rock, pop, muzyka świata i muzyka klasyczna to dla nich nie tyle osobne kategorie, co kolejne składowe własnej wyjątkowej twórczości.

Muzycy z temperamentem i pasją przekraczają gatunkowe granice, niemal tylko przy okazji zbierając kolejne nagrody i wyróżnienia. Ich występy na żywo to prawdziwie imponujące show pełne dynamiki i niezwykłych mariaży, takich jak np. Beethoven i…Led Zeppelin.

Grupa nie boi się wyzwań i działań na dużą skalę – koncertowali już z programem Dagamba vs Tchaikovsky w największym miejscu koncertowym na Łotwie, czyli Arenie Riga. Tym razem usłyszymy ich na Sali Wielkiej Dworu Artusa. O tym koncercie będzie głośno, do zobaczenia na miejscu!

Przed koncertem jako support wystąpi toruńska wokalistka Aleksandra Krat, której połączenie mocnego, soulowo-bluesowego głosu i sentymentalnego, lecz niekonwencjonalnego brzmienia, zabierze nas w świat wrażliwości i czułości do dźwięków.

Wydarzenie odbywa się stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Toruń

Recenzje Dagamba | Koncert

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert