koncert

Dee Dee Bridgewater

koncert

Dee Dee Bridgewater

Dee Dee Bridgewater - Bilety na koncert

W ramach piątego jubileuszowego Ladies Jazz Festival by Seat Gdynia 2009, jedynego w Europie festiwalu kobiet jazzu:

15 lipca wystąpi Dee Dee Bridgewater wspaniała amerykańska wokalistka jazzowa, która zgodziła się zagrać w lipcu tylko kilka koncertów w Europie. Jednym z nich będzie występ w ramach Ladies' Jazz Festival by SEAT 15 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Dee Dee Bridgewater byłą wielokrotnie nominowana i dwukrotnie zdobyła Nagrody Grammy. Występowała na wszystkich najważniejszych festiwalach jazzowych na świecie i w swojej karierze współpracowała z najwspanialszymi muzykami jazzowymi .

We wczesnych latach 70. dołączyła jako wokalistka do słynnej Thad Jones-Mel Lewis Jazz Orchestra. W tym czasie grała koncerty z takimi gigantami jazzu jak Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon czy Max Roach. W 1974 roku wydała swój pierwszy solowy album Afro Blue i wystąpiła na Broadwayu w musicalu The Wiz.
Później pojawiała się jeszcze w kilku innych produkcjach scenicznych. W 1984 roku wyjechała do Francji z musicalem Sophisticated Ladies.
Później zagrała jeszcze Billie Holiday w musicalu Lady Day. W 1994 roku zaczęła współpracę z Horace Silverem, która zakończyła się albumem Love and Peace: A Tribute to Horace Silver (1995). Jej następny album Dear Ella (1997) przyniósł jej Nagrodę Grammy w kategorii najlepszego albumu jazzowego oraz drugą statuetkę za piosenkę Cotton Tail.
W październiku 1999 r. Dee Dee Bridgewater dołączyła do osób wspierających walkę z głodem na świecie.
W kolejnych latach jej płyty były nominowane do Grammy : w roku 2001 Live at Yoshi's, w roku 2005 J'ai Deux Amours i w roku 2007 Red Earth.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dee Dee Bridgewater

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert