Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA

koncert

Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA

Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA - laureat festiwalu Guča zagra we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejne spotkanie z porywająca muzyką Bałkanów!
11 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpią zdobywcy głównej nagrody legendarnego festiwalu bałkańskich orkiestr dętych w Guča - DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA z Macedonii!

Džambo Agušev urodził się w małym macedońskim mieście Strumica w 1987 roku w rodzinie muzyków. W czasach dziecięcych wyrażał zainteresowanie grą na trąbce, by później zabrać się za to na poważnie. Każdego dnia nalegał, by móc towarzyszyć ojcu muzykowi na próbach, gdzie uważnie słuchał i obserwował miejscowych muzyków .
Jego marzeniem było posiadanie własnej trąbki, lecz jego rodzina nie chciała go spełnić, gdyż wiedziała jak ciężkie jest życie muzyka.
Z czasem, ojciec widząc zaangażowanie chłopca, wręczył mu jego pierwszą trąbkę. Od tamtej pory Dzambo był nie do zatrzymania, postawił sobie za punkt honoru zostanie najlepszym trębaczem na Bałkanach i zamierzał tego dokonać. Gdy większość chłopców w jego wieku w Strumicy grało w piłkę nożną, Dzambo grał na trąbce, ciągle doskonaląc swoje umiejętności, aż dostał się do orkiestry jego wuja w zaskakującym wieku 11 lat.
Chłopiec wciąż się rozwijał. Mimo przywiązania do lokalnej muzyki, Dzambo miał uszy szeroko otwarte, słuchając i czerpiąc inspiracje z jazzu, soulu, funku, muzyki filmowej, jak i tureckiej. Z czasem wypracował swoje własne, charakterystyczne brzmienie.
Gdy dorósł, założył swój własny zespół i zaczął budować swoją reputację w całym regionie grając m.in. na weselach. Mówiono, że był najlepszym trębaczem weselnym w okolicy, co otworzyło mu furtkę do udziału w konkurach dla orkiestr dętych.
W 2006 roku Dzambo wraz z zespołem wziął udział w Festiwalu Trąbki w Kumanovo. Wynik? Pierwsze miejsce.
Dzambo Agusevi Orchestra stawali na podium co roku, aż do 2011 r. kiedy to "zabroniono" im rywalizacji, by dać szansę innym zespołom.
Następnie orkiestra Dzambo wzięła udział w festiwalu w Pehchevo zdobywając wszystkie nagrody. Po tym muzyk wiedział, że jest gotowy rywalizować z najlepszymi orkiestrami bałkańskimi na legendarnym festiwalu w Guca,
Od lat 60. XX wieku Guča zyskała międzynarodową reputację jako najważniejsza na świecie bitwa orkiestr dętych.
Latem 2011 roku, Orkiestra Džambo Aguševi otrzymała pierwszą nagrodę i zapisała swoje imię w historii tego słynnego wydarzenia: zarówno sędziowie, jak i publiczność byli pod ogromnym wrażeniem.
Po takich osiągnięciach Dzambo mógł spocząć na laurach, zarabiając fortunę grając na weselach i komercyjnych imprezach, lecz nie tym chciał się zajmować. Jego celem stało się zdobycie serc publiczności w Europie i poza nią.
Kolejnym przystankiem na europejskiej trasie koncertowej będzie Wrocław!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA


Jak działają recenzje?
Znakomity zespół. Fatalny - głuchy jak pień - akustyk.
Waldemar 25.06.2022 13:00
Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA
Wrocław, 24.06.2022
Stary Klasztor - Sala Gotycka
Bardzo fajny koncert! Co prawda Dzambo Agusevi są dla mnie zbyt jazzowi, co mi akurat nie do końca odpowiada (preferuję bardziej tradycyjne bandy - jak Boban Markovic Orchestra - może jeszcze kiedyś będzie we Wro), ale zabawa była przednia. Miłym zaskoczeniem była kapela Urwani z Wesela - świetni mężczyzni z miasta Łodzi grający jakby mieli bałkańskie korzenie! Wszechstronni (ten Moniuszko i Prząśniczki ))* Jestem pewna ze naszą polską muzykę spod samiuśkich Tater też mają w repertuarze. Może się o tym kiedyś przekonam - Brawo - zapraszamy do nas częściej!!
JJ 25.06.2022 10:26
Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA
Wrocław, 24.06.2022
Stary Klasztor - Sala Gotycka

Polecane z kategorii koncert