koncert

Ethno Jazz Festival: DIKANDA

koncert

Ethno Jazz Festival: DIKANDA

Ethno Jazz Festival: DIKANDA - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

DIKANDA zagra w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 19 grudnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert zespołu DIKANDA!

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival: DIKANDA

Było super. Bardzo podobała mi się organizacja miejsc. Dikanda wspaniała zrobili cudowne show. Poszłabym jeszcze raz.
Olq 01.04.2022 09:54
Cudowny występ, niesamowita atmosfera, stworzona przez artystów, jak i otoczenie Starego Klasztoru. Piękne głosy wokalistek i wspaniały dźwięk instrumentów. Muzyka poruszająca duszę. Po tym występie pozostaną mi piękne wspomnienia/
Aleksandra 28.02.2022 21:05
Stary Klasztor, Sala Gotycka - świetne, kameralne i klimatyczne miejsce. Dikanda - super występ. Pełen energii, nastroju i radości z grania i śpiewania. Bardzo polecam. Zarówno grupę Dikanda jak i miejcse.
Grzegorz 02.03.2021 17:50
Fantastyczny koncert, niesamowita energia zespołu Dikanda, ogniste wokale, uczta dla zmysłów 😍❤️😍❤️
Jusi 28.02.2021 17:07
Mega koncert
Chudzi 23.11.2018 18:17
Super zespół, dużo energii i zabawy, prawdziwy talent!
Liza 13.11.2017 07:52
rewelacja!
zgred 21.11.2016 09:48

Polecane z kategorii koncert