koncert

Fryderyk. Festiwal

koncert

Fryderyk. Festiwal

Fryderyk. Festiwal - Bilety na koncert

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (14 marca)
Perfect, Kayah, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Ewa Farna, Natalia Przybysz, Michał Szpak, KęKę feat. Grizzlee, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Viki Gabor, Golec uOrkiestra & Gromee, Smolasty, Tomek Lipiński, Dr Misio, Mery Spolsky

FRYDERYK Festiwal (15 marca)
Scena Główna: Ørganek, Daria Zawiałow, Król, Natalia Przybysz, KęKę, Baranovski
Scena Nowego Rapu : OKI, Koza, Trill Pem, Miętha, Gverilla
Scena Debiuty: Ania Karwan, Viki Gabor, Sanah

Już 14 marca odbędzie się ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród polskiego przemysłu muzycznego – Fryderyków. Podczas otwartej dla publiczności Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu wystąpi plejada artystów reprezentujących różnorodne formy muzycznego wyrazu. W Katowicach pojawią się m.in. Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Kuba Badach i Smolasty. Bilety dostępne są na stronie fryderyki.pl.

Gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu bez wątpienia jest najbardziej emocjonującym punktem programu FRYDERYK Festiwal. W ramach tego wydarzenia zaśpiewa m.in. Natalia Nykiel – Mój pierwszy występ na gali Fryderyków dwa lata temu był niezwykłym momentem i zapamiętam go na zawsze – mówi artystka i dodaje: – Z wielką radością przyjęłam kolejne zaproszenie, aby wystąpić, a dodatkowo ekscytujące jest dla mnie, że od zeszłego roku gala odbywa się w zmienionej, otwartej na publiczność formule i że tak ważne dla polskiej fonografii święto możemy dzielić wspólnie z fanami. Artystka ma szansę opuścić MCK ze statuetką Fryderyka w kategorii Album roku elektronika za płytę Origo. W tej samej kategorii, za album Dekalog Spolsky, nominację otrzymała Mery Spolsky, która również zaprezentuje się na katowickiej scenie.

  • Uroczysta gala Fryderyków to celebracja różnorodnych form artystycznego wyrazu – mówi Marek Staszewski, szef organizującego FRYDERYK Festiwal Związku Producentów Audio Video. - W wydarzeniu wezmą udział czołowi polscy artyści, wykonujący bardzo odmienną muzykę – dodaje.
    Dzięki promocji różnorodności na scenie w Katowicach nie zabraknie zarówno hip-hopowych akcentów, dzięki KęKę, który pojawi się w towarzystwie Grizzlee, jak i bardziej popowych brzmień w wydaniu Kasi Kowalskiej, Michała Szpaka i Smolastego, który wystąpi z Ewą Farną. Przed zebranymi zaprezentuje się również Natalia Przybysz, nominowana w tym roku w dwóch kategoriach, w tym za Album roku pop za płytę Jak malować ogień.

Wieczorem 14 marca będzie można usłyszeć również muzyków z zespołu Golec uOrkiestra, których utwór Górą Ty, nagrany wspólnie z Gromeem i Bedoesem, ma już ponad 28 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Zagra również Dr Misio – formacja powstała z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika, która swoją muzykę określa jako rock & roll.

W przestrzeniach MCK-u nie zabraknie akcentu jazzowego. Wieczór uświetni występ Krzysztofa Herdzina – jazzowego instrumentalisty, kompozytora i aranżera, laureata Fryderyka 2012. Usłyszymy również świetnego wokalistę i kompozytora ¬– Kubę Badacha, który na swoim koncie ma już dwa Fryderyki.

Podczas ceremonii wręczone zostaną nagrody specjalne Akademii Fonograficznej za całokształt osiągnięć artystycznych, czyli ZŁOTE FRYDERYKI. W kategorii muzyki rozrywkowej statuetki powędrują do zespołu Perfect i Tomka Lipińskiego, którzy również wystąpią na katowickiej gali. Natomiast w kategorii jazzowej ZŁOTEGO FRYDERYKA odbierze Czesław Bartkowski.

Do ujawnionych już wcześniej artystów, którzy uświetnią Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, należą: Kayah, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, a także nominowany w tegorocznej edycji Muniek Staszczyk (Album roku rock za płytę Syn Miasta i Utwór roku za piosenkę Pola) i Viki Gabor (Fonograficzny debiut roku i Utwór roku za piosenkę Superhero). Przebieg wydarzenia będzie można śledzić na żywo na antenie TVN. Bilety na galę dostępne są na stronie fryderyki.pl.

Następnego dnia, czyli 15 marca, odbędzie się druga edycja dnia festiwalowego. Na scenie w MCK-u zagrają: Ørganek, Daria Zawiałow, Król, Natalia Przybysz, KęKę i Baranovski. W Katowicach zabrzmi też Scena Nowego Rapu, na której wystąpią: OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla.

Podczas niedzielnego festiwalu nie mogłoby zabraknąć debiutantów. Na Scenie Debiuty wystąpią młode artystki nominowane do Fryderyków 2020 w kategorii Fonograficzny debiut roku: Anna Karwan, Viki Gabor i Sanah.

14.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 17:00 .
15.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 15:00 .

Uwaga! Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.

Regulamin: http://fryderyki.pl/regulamin/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Fryderyk. Festiwal

Super energia, świetny pomysł z dwoma scenami, nadal czuję ten klimat. Będę z niecierpliwością czekać na kolejne Fryderyki (mam nadzieję, że w Katowicach). ;-)
Mamy zastrzeżenia jedynie do artystów występujących na scenie. Niektóre występy, jak na przykład kajah, reni jusis, lanberry,skaldowie i edyta gorniak - tragedia. Nie powinno być ich w ogóle. Mamy tylu wspaniałych artystów, naprawdę jest w czym wybierać. Liczymy, ze w przyszłym roku posłuchamy lepszej muzyki.
Artyści pierwsza klasa, światła i nagłośnienie robimy wrażenie.
Koncert na 100%, jedyna uwaga do organizatora - za małą ilość punktów gastronomicznych
Fenomenalny festiwal! Świetnie się bawiłam.
Impreza udana. Zacne grono artystów. Nagłośnienie bardzo dobre. POLECAM!
świetny koncert, jaka niespodzienka, tylu wykonawców z prawie godzinnymi występami, mam nadzieje, że w przyszłym roku znowu w Katowicach
Niesamowity koncert!
Świetna impreza! Wspaniałe koncerty! Mam nadzieję że za rok znowu będą w Kato!
Świetna atmosfera i profesjonalna obsługa
jeden z najlepszych koncertow na jakim byłem! Muzycznie i wizualnie uczta! Dziękuję :)
Świetna oprawa audiowizualna. Dobre nagłośnienie. Podobnie zrealizowane jak Męskie Granie: większe koncerty przeplatane mniejszymi. Występ Brodki - klasa światowa. Trochę mało do jedzenia i prawie nic na ciepło. W przyszłym roku powinny być różnokolorowe opaski na poszczególne sektory zamiast wielokrotnego pokazywania coraz bardziej pomiętego papierowego biletu. Nie rozumiem też czemu (wiem, wiem: chodzi o kasę) wcześniej wycofano najtańsze bilety, mimo że w sektorze M było jeszcze mnóstwo miejsca. Artyści mało wykorzystywali też ten catwalk, więc można by go albo zmniejszyć i ścieśnić sektory, by dalsze były bliżej sceny (choć i stamtąd było dobrze widać) albo skłonić artystów by częściej z niego korzystali (może wejście było mało wygodne, może nie lubią mikrofonu bez kabla, może...).
Świetny koncert Brodki, Łąki łan jak zawsze mistrzostwo! Każda z gwiazd dała świetny występ, jedynie Mela trochę odstawała ale by ok ;)
Było fantastycznie. Wykonawcy nie zawiedli. Największe pozytywne zaskoczenie-The Dumplings. Występ na poziomie międzynarodowym. Scenę rozwalili artyści z Męskiego Grania. Dawid Podsiadło-wiadomo-fenomenalny! Jedyne do czego mogę się doczepić, to organizacja. Brakowało gorących przekąsek dla wszystkich, a wydarzenie trwało 7 h, więc niektórzy chodzili głodni :(.
Występy na wysokim poziomie, bardzo dobre nagłośnienie oraz animacje towarzyszące koncertą. Bardzo polecam to miejsce ;) Artyści klasa sama w sobie!!
Świetna organizacja, świetni wykonawcy, piękny obiekt. Trochę za krótkie koncerty poszczególnych wykonawców.
Organizacja słaba, na biletach pisze, że rozpoczęcie 16:00, wejście od 15:00, a wg lineup pierwsza gwiazda o 17, gdzie i tak było opóźnienie o 10 minut... Sledzilem wydarzenie na fb i żadnego zapowiedzi i rozplanowania koncertu... Dopiero na miejscu zobaczyłem rozklad

Polecane z kategorii koncert