koncert

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

koncert

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu - Bilety na koncert

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu - Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe | Kupuj Bilety Online

Znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas FRYDERYK Festiwal 2020!

Plejada polskich artystów, imponujące przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz NOSPR-u i tysiące fanów – przed nami 26. edycja rozdania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce, czyli FRYDERYK Festiwal 2020. W Katowicach wystąpią m.in.
14.03 – Kayah, Muniek Staszczyk, Krzysztof Zalewski
15.03 – Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, Baranovski

W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 1800 płyt, utworów, teledysków i twórców będzie ubiegało się o najważniejszą nagrodę polskiej branży muzycznej. Bilety na FRYDERYK Festiwal 2020 właśnie trafiły do sprzedaży.

FRYDERYK Festiwal – to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności. Krzysztof Zalewski powiedział wtedy: – Uważam, że to świetny pomysł. Dotychczas to była tylko branżowa impreza, a przecież wszystko, co robimy, robimy dla ludzi, którzy przychodzą na nasze koncerty.

Tegoroczną edycję FRYDERYK Festiwal 8 marca zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

Jak zawsze niezwykle interesująco zapowiada się gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Na scenie MCK-u zagra Krzysztof Zalewski. Artysta, który w ubiegłym roku wyjechał z Katowic z dwiema statuetkami, z pewnością nie zawiedzie zebranej publiczności – jego energia i radość z koncertowania są już znane miłośnikom polskiej muzyki. Po dłuższej przerwie na scenę powróci Muniek Staszczyk. Muzyk po raz pierwszy zaprezentuje na żywo materiał z nowego albumu Syn miasta.

Na katowickiej scenie pojawi się również Kayah: – Cieszę się, że po raz kolejny będę mogła wziąć udział w tym największym polskim święcie muzyki, jakim bez wątpienia są FRYDERYKI – mówi Kayah. – Z wydarzeniem jestem związana od wielu lat i za każdym razem chętnie w nim uczestniczę. Ogromnie się cieszę, że od zeszłego roku w gali mogą uczestniczyć także fani, nie tylko osoby z branży muzycznej. Warto już teraz zaplanować sobie marcowy weekend w Katowicach i świętować z nami – muzykami – dodaje artystka.

Podczas gali z pewnością nie zabraknie wielkich emocji. W tym roku w systemie zarejestrowano ponad 1800 zgłoszeń. To rekord w historii wydarzenia.

Dzień później, w niedzielę 15 marca, dłuższy koncert zagra m.in. Daria Zawiałow – artystka o potężnym głosie i buntowniczej duszy, która w tym roku wydała bardzo dobrze przyjęty album Helsinki. Na scenie pojawi się także znana z muzycznych eksperymentów Natalia Przybysz. Na rynku ukazał się właśnie najnowszy krążek wokalistki – Jak malować ogień – doceniany przez krytyków nie tylko za warstwę muzyczną, ale także bardzo dojrzałe i mądre teksty. Na Śląsk przyjedzie również Baranovski, którego najnowszy singiel Czułe miejsce podbija właśnie radiowe listy przebojów, a debiutanckie wydawnictwo – Zbiór – trafiło do sprzedaży.

FRYDERYK Festiwal to miejsce, w którym nie tylko spotykają się topowi polscy muzycy – tu szansę zaprezentowania się mają także młodzi artyści rozpoczynający karierę muzyczną. Podczas najbliższej edycji wydarzenia, w marcu 2020 r., zadebiutuje Scena Nowego Rapu. Zagrają na niej raperzy, o których już wkrótce będzie bardzo głośno: OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla.

Bilety na Galę Muzyki Poważnej będą dostępne w późniejszym terminie.
14.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 17:00 .
15.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 15:00 .

Uwaga! Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.
Regulamin: http://fryderyki.pl/regulamin/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Katowice

Recenzje

Świetna impreza, wspaniali artyści, koncerty z powerem! Jeśli będzie możliwość to chętnie weźmiemy udział w imprezie za rok.
Niezapomniane przeżycie, naładowanie pozytywna energią na dłuższy czas. Super miejsce!!!!!
Sama impreza super, profesjonalne prowadzenie przez panią Magdę. Pewnym niedociągnięciem ze strony organizatora był brak miejsc w szatni na płaszcze (bądź co bądź wciąż mamy zimę).
Mamy zastrzeżenia jedynie do artystów występujących na scenie. Niektóre występy, jak na przykład kajah, reni jusis, lanberry,skaldowie i edyta gorniak - tragedia. Nie powinno być ich w ogóle. Mamy tylu wspaniałych artystów, naprawdę jest w czym wybierać. Liczymy, ze w przyszłym roku posłuchamy lepszej muzyki.
Polecam super impreza !!!
Z organizacji imprezy 1:chaos, brak informacji, niewystarczajace szatnie, brak mydła i papieru toaletowego...
Gala była przygotowana pod telewidzów, fatalna organizacja dla publiczności, od godz. 17.00 miało być otwarcie bram, tymczasem było od 17.15; rozpoczęcie gali miało być od 18.40, a faktycznie o 19.20; część mniej oficjalna do godz. 20.00 fatalnie nagłośniona, brak telebimów pokazujących artystów występujących na scenie (były dwie sceny jedna z wręczaniem nagród pośrodku - ok, ale była druga na samym końcu), a były takie możliwości (tak było przy występie Korteza). Od godz. 17.15 do godz. 19.20 na ściance praktycznie pokazało się ok. 8 osób, co było całkowitym lekceważeniem tłumów fotoreporterów, dziennikarzy i widzów. Fatalna informacja o przerwach w gali(nikt na samym początku przerwy nie informował o jej długości. Wyjazd z parkingu po gali to jakiś koszmar - ponad godzinny korek do wyjazdu z parkingu (nikt nie kierował ruchem).
świetna impreza, szacun za realizację dla TVN
Wiele gwiazd w jednym miejscu. Super przygotowani, głównie obsługa sprzętu. Pani Mołek świetnie wyglądała i poradziła sobie w sytuacji tzw. trudnej. Pan Rafał mógł wg mnie kogoś urazić i przesadził. Telebim nie pokazywał odbioru nagród przez Laureatów. W TV było super widoczne.
Brak profesjonalizmu od strony organizacyjnej. Na bilecie widniała godzina 18:40, a otwarcie bram od 17:00. Natomiast wszystkich trzymano aż do około 19:40 i nie wpuszczono na salę. Ogromny tłum osób tłoczył się na korytarzu za drzwiami do Centrum a przed drzwiami na salę widowiskową. Brakło miejsc w szatniach, część osób musiała iść z kurtkami i płaszczami na salę. Organizatorzy nie przemyśleli totalnie całej imprezy!!! Jak trwała pierwsza część Gali (nietransmitowana) wówczas ludzie dopiero wchodzili na miejsca!!! Sam koncert bardzo udany. Gwiazdy, oprawa muzyczna i scenografia super. Natomiast organizacja zawiodła.
REWELACJA !!! Za rok zapraszamy znów do Katowic.
Gala sama w sobie była na dobrym poziomie, jednakże co się tyczy organizacji to sama porażka. Opóźnienie pół godzinne w puszczaniu ludzi na salę. Jedno wejście na 6 sektorów, gdzie ludzie nie wiedzieli w którym kierunku iść. Sprawdzanie po raz 4 biletów na sali, co stanowczo opóźniało zajęcie miejsc, kiedy już organizatorzy nawoływali by te miejsca już zajmować. Sektory zbudowane prowizorycznie, z barierkami na wysokości oczu i krzesełkami istnie stadionowymi. I co najgorsze, w sektorze E pozostawione pudełka z jedzeniem na każdym siedzeniu, czy już nikt w dzisiejszych czasach nie potrafi po sobie posprzątać? Lepiej zostawić syf, niech się ktoś inny martwi. Cena 159zł za sektor E stanowczo wygórowana.
Organizacyjnie... Żenada !!! Byliśmy z żoną pierwszy i ostatni raz
świetne wydarzenie kulturalne,genialne występy wszystkich artystów. Mam jednak zastrzeżenia co do organizacji.Dwie sceny nie były dobrym rozwiązaniem.Wiekszosc osób,która miała bilety blisko sceny co wiązało się z większym nakładem finansowym, laureatów widziała od tylu.Na szczęście występy trochę ten dyskomfort równoważyly
Sama gala w porządku, muzyka świetna, możliwość zobaczenia na żywo aż tylu artystów w jednym miejscu :) Niestety organizacja pozostawiała sporo do życzenia. Godzina oczekiwania na wejście, problem ze znalezieniem właściwego sektora, z uwagi na słabe oznaczenie, bardzo niewygodne miejsca siedzące.
Fantastyczna muzyka, wykonawcy ❤️ Kortez, Zalewski, Podsiadło - zestaw idealny 👌🏻 Rafał Pacześ - mistrz 😁
Polecam:) MCK Katowice The Best:)
Wydarzenie bardzo fajnie,Masa artystów w jednym miejscu,duża fala muzyki.Organizacyjnie trochę gorzej,tzn start na sektory za późno,mikrofon za cichy gdzie przemawiali laureaci i mega wtopa przed występem Rojka gdzie obsługa techniczna nie mogła sie uporać z problemami kablowymi,ale i tak całosć na plus
Fatalna organizacja, brak odpowiedniej do liczby osób miejsc w szatniach, informacja o rozpoczęciu o 18.40 (patrz mail od biletyna.pl), a następnie prawie godzinne oczekiwanie na wejście na salę główną. Żenujący standupper. Pan Dawid Podsiadlo - laureat kilku Fryderyków - nie potrafiący sklecić kilku sensownych zdań w języku polskim. Mikrofon dla wręczających i artystów otrzymujących nagrody na stosownej "ambonce" wymieniany bodaj 12 razy bo nie było nic słychać. To obrazuje stan polskiej kultury muzycznej i wystawia świadectwo organizatorowi.. Z drugiej strony Pani Maria Sadowska, która jako osoba wręczająca nagrodę potrafiła pokazać klasę i piękną polszczyznę. Znakomity Kortez, Męskie Granie Orkiestra warto było zobaczyć i posłuchać raz jeszcze. Występy kończył utwór w wykonaniu Tria Marcina Wasilewskiego. Prowadząca tak niefortunnie pokierowała konferansjerką, że zanim zaczęli jakieś 80 % widowni ruszyło szturmować szatnie. Według mnie niestety ocena w najlepszym przypadku niedostateczna.
Super impreza. Ale trochę za krótka.
Występy gwiazd były fantastyczne. Organizacja imprezy na słabym poziomie. Godziny czekania na stojąco na wejście, nikt z obsługi imprezy nie wiedział kiedy będzie można zająć miejsca. Ludzie z biletami po 69zł znaleźli się w sektorze golden circle, za który wszyscy płacili 199 zł. Organizacyjny dramat. Poza tym miejsce na galę wybrane w punkt.
Fantastycznie

Polecane

Katowice inne wydarzenia