koncert

Grzegorz Turnau - TurBikon

koncert

Grzegorz Turnau - TurBikon

Grzegorz Turnau - TurBikon - Bilety na koncert

W jego realizacji wspierają go znakomici muzycy jazzowi: perkusista Cezary Konrad i basista Robert Kubiszyn. Trio zaprezentuje ponad 20 utworów z niemal wszystkich płyt artysty w jazzujących aranżacjach. Usłyszycie Państwo kompozycje, które cieszyły słuchaczy na przestrzeni niemal 20 lat kariery artysty . Zespół zagra zarówno piosenkę "Pianista i ja" z piierwszej solowej płyty Turnaua "Naprawdę nie dzieje się nic", jak i utwór "Dobrani do pary" z ostatniego albumu studyjnego "Fabryka klamek" z 2010 r. Nie zabraknie wielkich przebojów: "Brackiej", "Naprawdę nie dzieje się nic", "Między ciszą a ciszą", swoistym smaczkiem koncertu będą dwa covery: "Seven days" z repertuaru Stinga oraz "My Valentine" Paula McCartneya.

"Popularność Grzegorza Turnaua to swoisty fenomen, który nie przestaje zadziwiać. Uprawia on bowiem trudny gatunek piosenki z tekstem, czy piosenki poetyckiej spod znaku krainy łagodności. Jego utwory to refleksyjne perełki, w których na happy end raczej nie ma miejsca. Nie jest także Turnau fabryką przebojów, choć napisał parę niewątpliwych hitów. A jednak od wielu lat przyciąga słuchaczy, którym nieobce są inne rodzaje muzyki. Może wyjaśnieniem jest przyrodzona Polakom skłonność do melancholii? A może niezwykłe poczucie humoru artysty, błyskotliwość i jego dystans do samego siebie? Obserwując jego występy trudno wręcz uwierzyć, że ma za sobą ponad 20 lat kariery scenicznej. Jego niemal sztubacka figlarność, spontaniczne żarty i swoiste flirty z publicznością kontrastują z klimatem wykonywanej przez niego muzyki, ale też budują niepowtarzalny nastrój występów. Dzięki temu recitale Turnaua zawsze pozostawiają publiczność w zadumie, ale i dobrym humorze."

Koncert zaskoczyć może także w warstwie instrumentalnej. Towarzyszący wokaliście Cezary Konrad i Robert Kubiszyn realizowali z Turnauem inne projekty (m.in. solowe płyty). Są to znani i cenieni muzycy jazzowi, świetni instrumentaliści i autorzy wielu własnych przedsięwzięć artystycznych. W TurBiKonie prowadzą z wokalem i fortepianem lidera tria pełnoprawny muzyczny dialog, uwidaczniający ich własne muzyczne osobowości. Perkusja Konrada i bas (a także niekiedy gitara) Kubiszyna to nieodzowne muzyczne składniki wykonywanych na koncercie, a znanych z innych aranżacji, utworów. To właśnie te instrumenty wprowadzają elementy świeżości i nowości. Warto zwrócić także uwagę na nową rolę Turnaua tzn. udanie improwizującego pianisty.

TurBiKon występuje nieczęsto. Jego występ będzie wielką gratką dla fanów Grzegorza Turnaua

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Grzegorz Turnau - TurBikon

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert