koncert

Harriet Tubman featuring Me’Shell N’degeocello: „Om Supreme”

koncert

Harriet Tubman featuring Me’Shell N’degeocello: „Om Supreme”

Harriet Tubman featuring Me’Shell N’degeocello: „Om Supreme” - Bilety na koncert

W ramach piątego jubileuszowego Ladies Jazz Festival by Seat Gdynia 2009, jedynego w Europie festiwalu kobiet jazzu:

Na otwarcie Ladies Jazz Festiwal by SEAT Światowa premiera projektu Harriet Tubman featuring Me'Shell N'degocello:
"Om Supreme: The Music and Inspiration of Alice Coltrane"
poświęconego zmarłej w 2007 roku Alice Coltrane z udziałem doskonałej Me'Shell N'degocello.

Me'shell zmysł muzyczny odziedziczyła po ojcu - Jacquesu Johnsonie, saksofoniście. Sama nauczyła się śpiewać grać na basie, gitarze, perkusji i keyboardzie. Jeszcze jako nastolatka występowała w klubach w Waszyngtonie, ale ostatecznie zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie studiowała na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Howarda.
Me'Shell w swojej karierze muzycznej współpracowała z takimi gwiazdami jak Prince, Lenny Kravitz, The Rolling Stones, Alanis Morissette, Herbie Hancock, Marcus Miller, Chaka Khan czy Madonna, do której piosenki "I'd rather be your lover" zaśpiewała w tle muzycznym.

Zespół Harriet Tuman, którego nazwa nawiązuje do żyjącej w latach 1820- 1913 roku afro amerykańskiej abolicjonistki tworzą fantastyczni muzycy gitarzysta Brandon Ross znany ze współpracy z Cassandrą Wilson i Lizz Wright ,basista Melvin Gibbs współpracujący m.in. z Johnem Zornem i Caetano Veloso oraz perkusista J.T. Lewis mający na koncie m.in. grę z Tiną Turner, Herbie Hancockiem i Stingiem. Podczas Ladies’ Jazz Festival by SEAT w Gdyni z zespołem harriet Tuman poza wspomnianą wcześniej Me’shell N’degeocello wystąpi hinduski mistrz gry na cytrze Laraaji Nadabrahmananda.
Nazwa „Om Supreme” nawiązuje do utworu Alice Cotrane pod tym samym tytułem pochodzącego z wydanej w 1975 roku jej płyty zatytułowanej Eternity

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Harriet Tubman featuring Me’Shell N’degeocello: „Om Supreme”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert