Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

koncert

I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska

koncert

I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska

I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„I BYŁA MIŁOŚĆ... Koncert na dwa głosy”

Anna Riveiro: śpiew, gitara, aranżacje i kompozycje
Dorota Wasilewska: śpiew, fortepian, aranżacje i kompozycje

Koncert „I była miłość...” opowiada o przenikaniu się światów i kultur, a w szczególności kultury polskiej i żydowskiej. W programie znalazły się pieśni w różnorodnych stylach, rytmach i językach. Zabrzmi język polski, jidisz, hebrajski i ladino (język Żydów hiszpańskich). Usłyszymy utwory i poezje wybitnych twórców m.in Bolesław Leśmiana i Juliana Tuwima, a także pieśni i piosenki tradycyjne i ludowe. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na dwa głosy, fortepian i gitarę.

Program ukazuje nierozerwalność świata dźwięków, słów i emocji obu narodów. Jak w warkoczu, którego pasma są wprawdzie oddzielne, lecz splecione w piękną i głęboką całość... W obecnej sytuacji przyjmowania uchodźców z Ukrainy tematyka „przenikania się światów i kultur” wydaje się nam szczególnie ważna, więc do programu dołączyłyśmy też utwory związane z kulturą Ukrainy, które zaśpiewamy po polsku i ukraińsku.


Anna Riveiro - charyzmatyczna pieśniarka, solistka kantoralna, trenerka głosu, gitarzystka, kompozytorka, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech.

Dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych m. in. dla wytwórni Universal Music. Jej płyty z pieśniami sefardyjskimi: Dos amantes i Lunas olvidadas nagrane zostały pod patronatem Polskiego Radia i Instytutu Cervantesa w Warszawie. W 2019 ukazała się płyta: Ahavat Olam - Najpiękniejsze modlitwy hebrajskie na Wielkie Święta i Szabat.

Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu (również „online”) stosując autorską metodę nauczania w ramach: Anna Riveiro Vocal Studio. Więcej o twórczości Anny Riveiro: www.annariveiro.com


Dorota Wasilewska – wybitna wokalistka, kompozytorka i aranżerka, pianistka, kierownik muzyczna spektakli teatralnych i koncertów. Ukończyła PSM im Fryderyka Chopina przy ul Bednarskiej, w klasie interpretacji piosenki prowadzonej przez prof Piotra Loretza.

Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu - II nagroda w duecie z Wiesławą Sós i specjalna nagroda ZAKR. Wydała dwie autorskie płyty: Wniebogłosy i Gdy nie da się kupić miłości oraz trzy płyty z własnymi utworami gospel, w tym jedną w studio Hummingbird w Nashville, TN. Jest autorką muzyki do filmów dokumentalnych, min Jana Sosińskiego.

Więcej o twórczości Doroty Wasilewskiej: www.facebook.com/dorotawasilewska.art


„Anna Riveiro to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek. Wyjątkowy głos, o ciepłej, południowej barwie oraz różnorodne inspiracje muzyczne pozwalają zająć jej szczególne miejsce na polskiej i światowej scenie muzycznej.”
Jazz Forum, The European Jazz Magazin, 2013

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska

Wspaniały koncert, dwa wielkie głosy świetnie się dopełniające oraz bardzo dobry kontakt z publicznością
Marta 03.06.2022 11:37
I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska
Warszawa, 02.06.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Wspaniały koncert! Urozmaicony program, fantastyczne wykonanie, artystki porywające!
26.04.2022 00:24
I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska
Warszawa, 24.04.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Bardzo piękny i wzruszający koncert.
Justyna 25.04.2022 12:31
I BYŁA MIŁOŚĆ... - Koncert na dwa głosy - Anna Riveiro i Dorota Wasilewska
Warszawa, 24.04.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)

Polecane z kategorii koncert