koncert

III Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

koncert

III Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

III Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO - Bilety na koncert

III Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Poprzednie edycje festiwalu pokazały, że muzyka operowa to nie tylko sztuka dla koneserów w smokingach.

Festiwal to wspaniałe wydarzenie muzyczne na najwyższym światowym poziomie artystycznym w przepięknej scenerii mrągowskiego amfiteatru położonego nad malowniczym jeziorem Czos. W trakcie gali rozbrzmiewać będą najbardziej znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu oraz muzyki pop w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną.

Podczas uroczystej gali finałowej wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska) i wielu innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Był na każdym festiwalu Belcanto - każdy był niepowtarzalny
Myślę, ze warto odwiedzić to wydarzenie w trakcie wakacji. Polecam.
Sympatyczny wieczór okraszony ariami operowymi i operetkowymi. Doskonały chór Filharmonii Olsztyńskiej.

Polecane