koncert

Imagination Quartet

koncert

Imagination Quartet

Imagination Quartet - Bilety na koncert

Od 2012 roku, czyli od momentu wydania debiutanckiej płyty Imagination Quartet wydarzyło się wiele dobrego. Skład zespołu pozostał niezmienny. Michał Sołtan na gitarze, Damian Pińkowski na saksofonie, Dariusz Świtalski na basie oraz Maciej Dziedzic na perkusji.
Koniec roku 2013 i cały 2014, to etap nagrań na nową płytę.
Chłopaki zamknęli się w sali prób na warszawskiej Ochocie, gdzie szlifowali materiał. Na youtube jest dostępne dosyć kontrowersyjne pierwsze nagranie z próby wspólnego utworu "Dyga", który obrazuje dosyć niecodzienne podejście do jazzu.
Dzięki pomysłowi producenta i realizatora Piotra Remiszewskiego, niektóre utwory są zaaranżowane z dodatkowymi samplami i loopami.
Tak też są wykonywane na koncertach. IQ miał już możliwość sprawdzenia nowego materiału w Polsce, Niemczech. Natomiast w Chinach w ramach Jazz Po Polsku, zespół zagrał w październiku 2014 roku trzy koncerty, największe w swojej karierze. Jest to jak na razie największy sukces w historii zespołu.
Najnowszy materiał o tajemniczym tytule "Mallada" zawiera 45 minut muzyki zamkniętej w ośmiu kompozycjach.
Ze względu na niesamowitą, filmową przestrzeń, którą udało się uzyskać a także ze względu na pierwsze w historii kompozycji Michała Sołtana, zarejestrowanie kwartetu smyczkowego (Ela Fabiszak, Aleksandra Gargol, Joanna Marczyk, Natalia Maciejewska), flugelhorna (Dominik Gawroński) oraz śpiewanej solówki unisono z gitarą akustyczną w czasie rzeczywistym przez kompozytora dało niezwykły efekt. Oszczędny aranż i brak wodotrysków, uwydatnia wrażliwość, którą powinien zrozumieć każdy zamyślony, stęskniony, zakochany.
"Mallada", to dla Michała Sołtana najważniejszy utwór na płycie, który powstał z wielkiej miłości. Miłości, która zmieniła jego życie. Dała nowe życie w życiu.
Dedykuje go swojej ukochanej Madzi.
Płyta nagrana i miksowana w całości w Anaconda Productions.
Produkcja Piotr Remiszewski oraz IQ.
Płyta będzie wydana przez Anaconda Productions, dystrybucja Fonografika.
Będzie można ją nabyć zarówno w sklepach muzycznych jak i drogą elektroniczną.
Późną wiosną Imagination Quartet rusza w trasę koncertową, która obejmie 8-10 koncertów w najróżniejszych zakątkach Polski. Stawiamy na małe kameralne sceny, deski teatrów oraz kluby.
Ten rok będzie należał do nowej jakości w jazzie, jazzie bez ograniczeń, jazzie, który ewoluował i nabrał zupełnie nowych muzycznych barw i kolorów.
Ten rok będzie rokiem "Mallady".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Imagination Quartet

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert