koncert
Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra

koncert

Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra

Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra - Bilety na koncert

Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra - Warszawa Kuźnia Kulturalna | Kupuj Bilety Online

Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Artysci, którzy towarzyszą solistce, to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo. Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. „Oblivion”, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny. „Piazzolla. Show Me Your Tango” to estetyczne tango do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie przy wybornym winie.

To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć. „W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca”, podkreśla dr Ewa Woydyłło, która zdradziła swoją odwieczną miłość do tanga.

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej. Na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całości dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Konrad Kubicki.

SKŁAD:
Izabela Kopeć - mezzosopran
Gilberto Pereyra - bandoneon
Tomasz Filipczak - fortepian
Robert Horna - gitara klasyczna
Maciej Lulek - skrzypce
Konrad Kubicki - kontrabas

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

08.12.2019, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje

Najsłabszym ogniwem tego koncertu była p. Kopeć, niestety :( Natomiast Gilberto Pereyra był fenomenalny i na niego warto pójść.
Ciekawy głos pięknej Pani. Tanga Piazzili bronią się same. Do zawieszenia oka Argentynczyk na harmonii...

Polecane

KULT

KULT

(77)

najblizsze wydarzenie
03.11.2019 18:00

bilety od 60.00 PLN

Warszawa inne wydarzenia