koncert

JNR Robinson&Chór z miłości

koncert

JNR Robinson&Chór z miłości

JNR Robinson&Chór z miłości - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

JUNIOR ROBINSON to charyzmatyczny wokalista, dyrygent z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, blues, jazz, swing, gospel, R&B. Współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich wielu projektach. Piękna barwa głosu, umiejętność improwizacji i niesamowity feeling powodują, że jego koncerty to magiczne doświadczenie, dla wszystkich, bez względu na wrażliwość czy gust muzyczny. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w wieku 4 lat. Swoja karierę wokalną rozpoczynał wspólnie ze swoimi braćmi śpiewając w lokalnych kościołach. Bardzo szybko przykuł uwagę wielu wymagających słuchaczy. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych i szanowanych wokalistów gospel w Wielkiej Brytanii, koncertując w wielu krajach i zagranicą, występując w wielu prestiżowych miejscach. Występował w wielu programach telewizyjnych i radiowych. W musicalu "Mama I Want To Sing" (1995), wystąpił obok artystów takich jak Chaka Khan, Deniece Williams i Mica Paris. Uznany za "Najlepszego wokalistę roku" 94/95. Posiada ogromne doświadczenie w występach solowych, występując gościnnie w wielu projektach oraz prowadzeniu warsztatów z udziałem chórów. To sprawia iż jego nauczanie i wykonawstwo jest znane w wielu częściach świata.
GRUPA Z MIŁOŚCI to charyzmatyczny chór gospelowy, czerpiący inspiracje głównie z amerykańskich wzorców szeroko pojętej muzyki gospel, muzyki kościelnej oraz praise & worship. W różnorodności tejże fuzji muzycznej odnajdą państwo elementy muzyki soul, R&B, jazz, blues oraz pop.
Grupa składa się z chóru oraz zespołu instrumentalnego. W składzie chóru można usłyszeć wokalistki znane z autorskich projektów - Anna Bratek ( MÓW ), Martyna Kwolek ( Early Birds ), Mirela Waleczek , Katarzyna Kupiec ( Praise Trio ) Małgorzata Machańska (Ms Mee). W sekcji rytmicznej zasiadają wszechstronni instrumentaliści, Tomasz Machański (perkusja), Mateusz Szewczyk (bas), Anna Pawlak (fortepian), Norbert Pawlak (gitara). Chór niejednokrotnie był wspierany przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak Beata Bednarz, Kasia Wilk, Jacek Kotlarski, Beata Przybytek, Irek Głyk, Wojciech Myrczek, Tomasz Kałwak, Adam Szewczyk, Alan Wykpisz, oraz międzynarodowych gości Juniora Robinsona (UK), czy Alana Wyatta (USA).
Grupa istnieje nieustannie od 2003 roku i prowadzą ją absolwenci amerykańskiej uczelni muzycznej „Lee University” Ania i Norbert Pawlakowie. Tam też poznawali kunszt muzyki gospel, zarówno od strony technicznej jak i duchowej. Wspólnie brali udział w licznych projektach muzycznych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Anglia, Holandia, Belgia, Luksemburg, USA). Mieli zaszczyt wystąpić z Juniorem Robinsonem, Waynem Ellingtonem, Dolly Parton, Alvinem Slaughterem, Doylem Dykesem. Występowali z Lee University Jazz Ensemble pod dyrekcją Alana Wyatta.
Ania Pawlak ponadto jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach – wydział Jazzu i Muzyki Estradowej – na kierunku “Kompozycji i Aranżacji”, gdzie obecnie również prowadzi klasę chóru.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: JNR Robinson&Chór z miłości

poszłam na koncert trochę z ciekawości, bo muzyka gospel nie do końca jest moim klimatem; atmosfera była bardzo energetyczna i ogólnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona:)
Monika 07.02.2022 08:35

Polecane z kategorii koncert