koncert JazZamek Czersk

JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski

koncert JazZamek Czersk

JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski

JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski - Bilety na koncert

Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Unikatowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu! W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

➡️Dorota Miśkiewicz. Od kilku lat rokrocznie wybierana jest Najlepszą Wokalistką Roku wg rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Autorka tekstów, pomysłodawczyni i „spoiwo artystyczne" bezprecedensowego projektu PIANO.PL, za który została nominowana do nagrody Fryderyki w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, a także nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim za sprawą dokonań wokalnych. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą. Ponadto ma na swoim koncie współpracę z: Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Toninho Horta, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej. Zakotwiczona w jazzie, wielokrotnie wypływała na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Szczególnie bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta Caminho, na której partie perkusjonaliów nagrał wybitny, brazylijski perkusjonista, Guello. Wydała osiem autorskich płyt - w tym album „Nasza Miłość” nagrany wspólnie z tatą Henrykiem i bratem Michałem, którego premiera miała miejsce 22 marca 2021 r.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK za płytę „Szukaj w snach”. Laureat nagrody Mateusze Trójki2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów2019. Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Gospodarz audycji "Napiór w eterze" na antenie Radia Nowy Świat. W latach 2017-2020 prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste" w Chilli Zet. Od 2017 roku wykładowca w klasie gitary jazzowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Czersk

Recenzje JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski

Bardzo Sympatyczny Występ to BYŁ ... Niepowtarzalnie miła atmosfera BYŁA ... Super DUO POzdrawiam:)
MiŚ fazji_9 28.09.2016 08:41
Znakomity koncert, perfekcyjne wykonania w zasadzie wielogatunkowej muzyki, świetne prowadzenie z nutą dowcipu. Tyska mediateka ma niebywałą akustykę.
Super koncert. Oboje artyści wysokiej klasy.
Super! Cały następny dzień nuciła ...Lubię być szczęśliwa....
Koncert wspaniały. Głos Pani Doroty czarodziejsko-bajeczny!! Prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Pan Marek - MISTRZ!
Fantastyczny,ciekawy koncert - wysoki poziom artystyczny, profesjonalizm, poczucie humoru, świetny kontakt z publicznością. Było wspaniale!
Bilety podarowałam swoim dorosłym Dzieciom.Ja w tym czasie zajełam się Wnukami. Wrócili wręcz rozanieleni! Zachwyceni poziomem, urokiem osobistym wykonawców! Było cudownie!
Super koncert, polecam bardzo!!!
koncert doskonały :-)
Wspaniała sala. Wspaniała akustyka. Wspaniały koncert ! Polecam wszystkim koncerty w tej sali, z każdego miejsca dobra widoczność i słyszalność. XXII wiek.
Koncert na najwyższym poziomie, tak muzycznym jak i sposobu prowadzenia. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Popisowe solówki obydwojga wykonawców. Chciałoby się więcej!!
Świetny koncert. Dorota i Marek stworzyli doskonały duet, wzajemnie się uzupełniając. Dojrzali artyści, z bogatym repertuarem. Grali pięknie, jednocześnie znakomicie sobie radzili z prowadzeniem dialogu z publicznością, zarówno słownego jak i muzycznego. Organizacja - b. dobra, sala Mediateka - świetna akustyka, wygodnie, dobre operowanie światłami. Słowem - bardzo dobry koncert w wymiarze artystycznym i organizacyjnym.
Fantastyczny koncert,genialni artyści
Fantastyczna atmosfera stworzona przez dwoje uzupełniających się artystów. Niezapomniane wrażenia. Poelcam.
Super! I wzruszenia, i zabawa. Świetny kontakt z publicznością. Wysoki poziom artystyczny. Dziękuję.
Zachwycający koncert. Mistrzowskie, a jednocześnie dowcipne wykonanie utworów. Świetny duet. Sala koncertowa równie godna podziwu, tak ze względu na akustykę, jak i piękny, nowoczesny wystrój.
Było fantastycznie! :-))
Wydarzenie Muzyczne najwyższej jakości, wykonawcy, których mozna słuchac,sluchać, słuchac... Znakomicie wpisali sie w atmosferę klubową (praktyka czyni mistrza)
Było cudnie acz ciasno!!!
Świetny koncert, poziom artystyczny zarówno Pani Doroty jak i Marka Napiórkowskiego - klasa premium. Ale także atmosfera podczas koncertu i kontakt ze słuchaczami niezwykle miły.
Pięęęęęęęękny występ. Wykonawcy - duet - rewelacja.
bardzo klimatyczny koncert
:o
Klimatyczne miejsce. Wydarzenia kulturalne o zróżnicowanym profilu więc każdy znajdzie coś dla siebie, ale zawsze na najwyższym poziomie.
Miło spędzony wieczór. Marek wymiótł na gitarze wszystko co się dało, Dorota z poczuciem humoru. Muzyka ze słabszymi momentam ale generalnie całość na 5.

Polecane z kategorii koncert