Świętuj Dzień Polskiej Muzyki z biletyna.pl i uzyskaj 15% rabatu na wybrane wydarzenia

*Promocja trwa w dniach 26.09-01.10.2023 na wybrane wydarzenia

koncert

Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert

koncert

Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert

Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert
Jola Wolters i jej gitarzyści Zibby Krebs i Arkadiusz Błeszyński, swoim koncertem przywołują ducha minionych lat i zabierają publiczność w emocjonalną podróż do wyjątkowego muzycznego świata Kory i Marka Jackowskiego (Maanam). Publiczność usłyszy takie utwory jak: „Do kogo biegłam“, „Oh! nie rób tyle hałasu“, „Krakowski Spleen“, „Falowanie i spadanie“, „Kreon“, „Paranoja“ i wiele innych.
Jolanta Wolters to szansonistka, interpretatorka i recytatorka i od zarania wielbicielka utworów Maanam-u. Jest artystką o niezwykłych warunkach głosowych, poruszającą się z wielką swobodą tak w repertuarze lirycznym, jak i w ostrej muzyce rockowej głosowych. Jej mocny głos, wrażliwość, świetna dykcja i charyzmatyczna osobowość sceniczna okazały się nieodzowne w prezentowaniu tego tak wyjątkowego repertuaru. W roku 1986 Jolanta Wolters za namową Jerzego Bechyne - kierownika muzycznego Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze rozpoczyna prace w teatrze. W kolejnych latach Jola podpisuje serię kontraktów zagranicznych w Dubaju, Jordanii, a także w Niemczech, gdzie w 1996 roku idąc za głosem serca, pozostaje. Koncertując w Niemczech zbiera znakomite recenzje. Śpiewa utwory Agnieszki Osieckiej, Jacques'a Brela, Marka Grechuty, Edith Piaf, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Friedricha Holländera. Serca publiczności podbija brawurowo wykonując piosenki Marleny Dietrich i Kory, Olgi Jackowskiej. Wydała cztery solowe płyty, śpiewając piosenkę aktorską i poezję śpiewaną w języku polskim i niemieckim, oraz czytając klasykę polskiej poezji dziecięcej (CD"Wierszowa Kraina") z gościnnym udziałem znanego aktora i reżysera Artura Barcisia.
Zibby Krebs to znany gitarzysta rockowy, kompozytor i aranżer. Współpracował z takimi gwiazdami, jak Maryla Rodowicz, Wanda i Banda, Czesław Niemen. Komponował wspólnie z Januszem Stokłosą muzykę do musicalu „Metro”, jak i komponował muzykę do filmu: „Wieczór z Lalką", musicali: „Panna Tutli Putli", „Romeo & Julia" i programów telewizyjnych: "Serce masz tylko jedno", „Kocham Cię Polsko", „Duże Dzieci", „Jak oni śpiewają" i wielu innych.
Arkadiusz Błeszyński to gitarzysta bluesowy, kompozytor, autor tekstów i aranżer, współzałożyciel wielu formacji muzycznych, między innymi „Casus reggae”, „Schau-Pau Acoustic Blues” czy „The Blair Witch Project & Jan Błędowski”. Napisał muzykę do kilku spektakli teatralnych, min. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Stuhra i Michała Noconia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert


Jak działają recenzje?
Autorska interpretacja piosenek Kory w wykonaniu Pani Jolanty Wolters - zachwycająca !
Król 04.08.2023 13:10
Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert
Kłodzko, 28.07.2023
Kłodzki Ośrodek Kultury
Cudowny wieczór pokazujący Korę jakiej nie znaliśmy. Profesjonalni muzycy i niesamowita Jola Wolters. Było oięknie !
Stanisław 29.07.2023 18:34
Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert
Kłodzko, 28.07.2023
Kłodzki Ośrodek Kultury
Wspaniali artyści. Cudowne widowisko. Zdecydowanie polecam wszystkim!
natanello123 29.07.2023 16:29
Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert
Kłodzko, 28.07.2023
Kłodzki Ośrodek Kultury
Cudowny koncert🤩
Lucy 29.07.2023 12:20
Jola Wolters - "Korze bez której..." - koncert
Kłodzko, 28.07.2023
Kłodzki Ośrodek Kultury

Polecane z kategorii koncert