Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert Kapela ze Wsi Warszawa

Ethno Jazz Festival - Kapela ze wsi Warszawa - 25 lat

koncert Kapela ze Wsi Warszawa

Ethno Jazz Festival - Kapela ze wsi Warszawa - 25 lat

Ethno Jazz Festival - Kapela ze wsi Warszawa - 25 lat - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

KAPELA ZE WSI WARSZAWA – 25 lat!

Ethno Jazz Festival zaprasza 21 października do Starego Klasztoru na koncert z okazji 25-lecia KAPELI ZE WSI WARSZAWA
Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską… Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lizbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak od lat 1997.
Kapela Ze Wsi Warszawa świętuje 25 lecie istnienia. W jej muzyce usłyszycie transowy groove, elementy qawwali i fidel płocką. 
Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami.
Najnowszy album Kapeli to “Uwodzenie”. Zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tym razem daje się ponieść nurtom rzeki, inspirując się tak Wisłą jak i Urzeczem – historycznym podwarszawskim mikroregionem etnograficznym, rozciągającym się po obydwu brzegach Wisły.
„Rzeka ze swoimi dopływami jest jak część krwioobiegu, to wytchnienie współczesnego miasta. Chcieliśmy to uchwycić w muzyce – mówi o inspiracjach skrzypaczka i wokalistka zespołu Sylwia Świątkowska – z drugiej strony Wisła była dawniej ważniejszym kanałem komunikacji. Flisackie tratwy zapewniały Mazowszu kontakt z całą Polską i światem, przynosiły tchnienie wolności, nowoczesności i niezależności, tworząc w rezultacie bogatą i różnorodną mozaikę kulturową”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival - Kapela ze wsi Warszawa - 25 lat

Fantastyczny koncert!
Paul Timetracker 22.10.2022 09:46
Ethno Jazz Festival - Kapela ze wsi Warszawa - 25 lat
Wrocław, 21.10.2022
Stary Klasztor - Sala Gotycka
Rewelacja!
Asik 22.10.2022 08:27
Ethno Jazz Festival - Kapela ze wsi Warszawa - 25 lat
Wrocław, 21.10.2022
Stary Klasztor - Sala Gotycka

Polecane z kategorii koncert