Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

koncert

Katarzyna Groniec „Konstelacje”

koncert

Katarzyna Groniec „Konstelacje”

Katarzyna Groniec „Konstelacje” - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Katarzyna Groniec „Konstelacje” - koncert - Łomianki (Inegracyjne Centrum Dydaktyczno - Sportowe)
Organizator: Centrum Kultury w Łomiankach

Album „Konstelacje” to taka łamigłówka, a może układanka? Może to być odkrywanie, wędrówka, poddanie się emocjom albo wszystko razem.

Katarzyna Groniec „Konstelacje” - więcej informacji

Pewnie warto wiedzieć, że 23-letnia księgowa Evelyn McHale 1 maja 1947 roku wjechała na 86 piętro Empire State Building, powiesiła na balustradzie swój płaszcz, napisała krótki list i skoczyła… Ciało Evelyn wbiło się w dach limuzyny stojącej pod wieżowcem. Przypadkowy przechodzień Robert Wiles, student z aparatem niemalże od razu zrobił zdjęcie. Gdy po paru tygodniach fotografia zjawiskowo wyglądającej, martwej kobiety pojawiła się w gazecie Life uznano ją za obraz „najpiękniejszego samobójstwa”. Narzeczony Evelyn, 24-letni Barry Rhodes z którym miała wziąć ślub miesiąc później, przeżył następne 61 lat samotnie…

Pewnie warto zwrócić uwagę na jedno słowo w tytułowym utworze Konstelacje: eon. Eon może oznaczać miliard lat, ale może to też być niezdefiniowany bliżej czas od powstania naszego Wszechświata do jego nieuchronnie nadchodzącej zagłady. Nie powinno nas to jednak martwić – Wszechświatów jest wiele, a George Saunders, którego proza zainspirowała artystkę do napisania piosenki „Kto” twierdzi, że między nimi jest jeszcze Bardo.

W ten album można wejść głębiej, ale można inaczej, tylko na emocji, pokładach własnej wrażliwości i oceanie własnych, indywidualnych skojarzeń – to wszystko jest przecież takie ulotne... Przecież każdy ma swoją rybę, każdy na swój sposób czuje tego chłopca o buzi miękkiej jak kwiat tulipanowca, każdy ma swoją niezgodę i swój własny bunt, każdy szuka swego własnego spokoju i własnej równowagi. Każdego dnia ryba jest inna, chłopiec jest inny, a nasz spokój i równowagę odnajdujemy w czymś innym. Może też nie być kolejnego dnia – tutaj, bo gdzieś na pewno jest.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Łomianki

Brak wydarzeń w: Łomianki

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Katarzyna Groniec „Konstelacje”

Repertuar depresyjny. Brak interakcji z publicznością.
Stella 24.04.2023 12:05
Rewelacja, polecam.
Arleta 24.04.2023 10:44
Pani Katarzyna zjawiskowa, utwory fantastyczne, teksty dające do myślenia, wpasowane w klimat efekty świetlne. Wspaniałe przeżycie - nadal jestem na fali tego koncertu.
ezuk 24.04.2023 09:50
Koncert uważam za udany, ciekawe teksty piosenek i ich artystyczne wykonanie. Głos pani Kasi jak zawsze rewelacyjny. Niestety brakowało mi kontaktu z publicznością, co na tak kameralnych koncertach przeważnie jest. Nie było ani "dobry wieczór", ani słowa od siebie, ani zapowiedzi kolejnych piosenek i ich tytułów.
Aga 23.04.2023 23:01
Artystycznie i akustycznie tak jak trzeba.
Andrzej 23.04.2023 19:17
Sam koncert był bogaty muzycznie, duzy sklad muzykow, niezle teksty Kasi Groniec, mniej mroczne niz na poprzednich plytach. niestey realizator dzwieku nie poradzil sobie z perkusja , ktora zagluszala niektore wokale Kasi, a czasem i inne instrumenty rowniez. Najlepsze brzmienie osiagali gdy Kasia spiewala tylko z pianinem w tle albo tylko kontrabasista. Nie rozumiem tez dlaczego Kasia nie odezwala sie ani razu w trakcie koncertu, nie podawala tytulow piosenek, dopiero na koniec uslyszelismy nazwuska insrumentalistow. Miejsce , sama scena jest słaba , brzegowe siedzenia w zasadzie nie daja zadnej przyjemnosci z koncertu, szyja zaczyna bolec po 30 minutach od wykrecania. Duzo lepsza jest scena w Markach. Tutaj nalezy siadac w miare mozliwosci na wprost sceny, zeby cieszyc dzwiekiem i widokiem.
Gregster 23.04.2023 13:47
Rewelacja! Jak zwykle u Kasi😁
ET 23.04.2023 10:41
Rewelacyjny koncert Kasi Groniec, świetna muzyka. Z przyjemnością jeszcze raz pójdę na koncert
Monelek 23.04.2023 09:31
Koncert bardzo udany, choć brakowało mi zapowiedzi tytułów piosenek i autorów tekstu i muzyki.
Hanna 23.04.2023 08:56

Polecane z kategorii koncert