koncert
Kobiety mają głos - Renata Przemyk, Natalia Grosiak Trio (Mikromusic)

koncert

Kobiety mają głos - Renata Przemyk, Natalia Grosiak Trio (Mikromusic)

Kobiety mają głos - Renata Przemyk, Natalia Grosiak Trio (Mikromusic) - Bilety na koncert

Kobiety mają głos - Renata Przemyk, Natalia Grosiak Trio (Mikromusic) - Wrocław Teatr Polski | Kupuj Bilety Online

Renata Przemyk, Natalia Grosiak, Sisa Feherová ze Słowacji oraz Bára Zmeková z Czech - to artystki, które usłyszymy 26 października na scenie Teatru Polskiego podczas koncertu "Kobiety mają głos - PL/CZ/SK"

Koncert odbędzie się w ramach obchodów 30. rocznicy Festiwalu Niezależnej Kultury Czeskiej i Słowackiej, Wrocław 1989.
Festiwal ten był jednym z najważniejszych osiągnięć Solidarności Polsko-Czesko -Słowackiej. Wzięli w nim udział pieśniarze i muzycy rockowi z Czechosłowacji, artyści emigracyjni m.in. Karel Kryl i Jaroslav Hutka, prezentowano filmy czeskiej "nowej fali". Nie odbyła się niestety zapowiadana wystawa malarstwa i rzeźby niezależnych artystów plastyków z Czechosłowacji, która została aresztowana na granicy w Harrachovie. Zamiast wystawy sztuki odbyła się symboliczna prezentacja pustych ram przekreślonych napisem "Zarekwirowano". Wielu artystów oraz widzów z Czechosłowacji także zostało zatrzymanych na granicy czesko-polskiej. Mimo granicznych utrudnień do Wrocławia dotarło jednak kilka tysięcy sąsiadów z południa. Niecałe dwa tygodnie później w Pradze rozpoczęła się „aksamitna rewolucja”. Zapoczątkowała ona demokratyczne zmiany i doprowadziła do upadku systemu komunistycznego w Czechosłowacji. Prezydent Vaclav Havel nazwał wrocławski festiwal uwerturą do aksamitnej rewolucji.

W listopadzie 1989 roku na koncertach w Teatrze Polskim we Wrocławiu wystąpili wyłącznie mężczyźni - niezależni bardowie z nieistniejącego już kraju - Czechosłowacja oraz artyści tworzący na emigracji . Po 30 latach scenę symbolicznie przekazujemy we władanie płci pięknej - od dawna wszak wiadomo, że "Kobiety mają głos"!
Naszych południowych sąsiadów reprezentować będą - słowacka piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów - Sisa Feherová oraz czeska wokalistka, autorka tekstów oraz pianistka - Bára Zmeková.
Barw Polski bronić będą wspaniałe wokalistki - Renata Przemyk z zespołem Akustik Trio oraz Natalia Grosiak z zespołem Mikromusic Trio.
Jak przystało na muzyczne międzynarodowe spotkanie występujące artystki obok swojego repertuaru zaprezentują również specjalnie przygotowane utwory w języku swoich sąsiadów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

26.10.2019, 19:00 Teatr Polski
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Wrocław

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

KULT

KULT

(77)

najblizsze wydarzenie
03.11.2019 18:00

bilety od 60.00 PLN

Wrocław inne wydarzenia