koncert

Koncert Czerwono - Czarni

koncert

Koncert Czerwono - Czarni

Koncert Czerwono - Czarni - Bilety na koncert

Czerwono-Czarni – koncert

Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie na Scenie NCK!

Jacek Kępka – gitarzysta związany od lat z warszawską sceną rockową. Grał przez dziesięć lat w kultowej grupie Klan Marka Ałaszewskiego. Współpracował z Marią Głuchowską, Piotrem Mikstem, Grzegorzem Grzybem, zespołami Rezonans i Rejs. Nie jest debiutantem w zespole Czerwono – Czarni, grał już z powodzeniem na koncertach w śląskich miastach.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Muzyk kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku i do dzisiaj czynny muzyk, grający ze Stanisławem Soyką. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa

gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu, od roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskomom, Bemibek). Od wielu lat rezydujący w Szwecji. Gra w C-C od 2014 roku.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966.Kompozytor wielu przebojów tej grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego prze laty zespołu, Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

Agnieszka Wajs – młoda, utalentowana aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonanej roli Karin Stanek w monodramie pod takim samym tytule. Znakomita prezencja, nienaganna dykcja, wdzięk i kultura osobista stawia Agnieszkę również w pierwszym rzędzie prezenterek telewizyjnych i konferansjerek. Podczas koncertów Czerwono-Czarnych wykonana wiązankę największych przebojów z repertuaru niezapomnianej Karin Stanek.

Vivian Buczek - szwedzka wokalistka jazzowa o polskich korzeniach. Jest córką puzonisty Bruno Buczka i wibrafonistki Krystyny Buczek, którzy w latach sześćdziesiątych grali w orkiestrze Zygmunta Wicharego, w zespole Mieczysława Fogga i innych grupach muzycznych. Vivian w 2000 roku i nagrała swój pierwszy album w Polsce z legendarnymi muzykami, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. Często koncertuje w Polsce.
W Nowej Hucie zaśpiewa największe przeboje z repertuaru Heleny Majdaniec i Kasi Sobczyk.

Gosia Pauka - półfinalistka 9. edycji Voice of Poland (grupa Patrycji Markowskiej). Laureatka programu Szansa na Sukces z repertuarem Kabaretu Starszych Panów, Justyny Steczkowskiej i Maćka Maleńczuka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Wydział Aktorski oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Scenę teatralną dzieli między Warszawą (Komuna Warszawa), Legnicą (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) a Gliwicami (Teatr Miejski). Na początku tego roku ukazała się debiutancka płyta autorskiego zespołu Gosi „Hylla” o tym samym tytule.

Michał Gasz – jest laureatem „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki”, utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, ale również śpiewał z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską, czy Anną Jurksztowicz. Michała usłyszymy w utworach z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

Gościnnie zagrają:

Adam Wendt – saksofon tenorowy, miłośnikom jazzu nie trzeba zbytnio przedstawiać tego muzyka. Od lat Jest czołowym polskim saksofonistą, wygrywając wszelkie plebiscyty w tym prestiżowy redakcji JAZZ FORUM. Muzyk legendarnej grupy jazzu elektrycznego WALK AVAY od początku istnienia tego zespołu. Nagrywał z największymi sławami polskiego jazzu, wydał kilka płyt ze swoją muzyką. Gra w Czerwono-Czarnych tworząc duet saksofonistów ze Zbigniewem Bizoniem.

Zbigniew Lewandowski – od lat czołowy polski perkusista jazzowy. Grał z najlepszymi, że wymienimy tylko nazwiska Zbigniewa Namysłowskiego. Tomasza Stańki, Jarosława Śmietany, Janusza Muniaka, czy Tomasza Szukalskiego. Nie stroni również od grania muzyki rozrywkowej, grał już z Czerwono – Czarnymi na ich koncertach w Szczecinie i w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje i opinie: Koncert Czerwono - Czarni

Bardzo sympatyczny koncert, świetna zabawa, rewelacyjni wykonawcy, zwłaszcza wokaliści /czasem były to lepsze wykonania niż oryginalne/, chociaż muzycy pomimo upływu lat też dali dobry koncert, można sobie było przypomnieć tamte lata, dobrze zorganizowana impreza. Ogólnie nie piątka ale szóstka. Czekam na podobne widowiska. Dziękuję. Grażyna
Koncert bardzo dobrze zorganizowany. Super!
Wspaniali instrumentaliści, wspaniali: wokalistki i wokalista Wspaniały koncert.
Rewelacyjny koncert. Skład znakomity - same legendy polskiego big-beatu (w świetnej formie) oraz młodzi zdolni Artyści. Do tego wspaniała Danuta Błażejczyk. Wielka uczta wypełniona świetną muzyką. Warto!!!
Bardzo przyjemnie się słucha tego zespołu. Pan Ryszard Poznakowski w bardzo dobrej formie. Gitara Gibson brzmiała rewelacyjnie. Takich linii melodycznych w dzisiejszych czasach się już nie tworzy, więc polecam każdemu miłośnikowi lat 70-tych i bigbitu.
Świetny koncert, choć to już chyba trzeci skład zespołu,wykonawcy to dojrzali ludzie, ale z ikrą.Pięknie przypomnieli przeboje z dawnych lat, wokalistów Czerwono-Czarnych, których już nie ma wśród żyjących - Heleny Majdaniec, Karin Stanek,Kasi Sobczyk i zjawiskowego Jacka Lecha.
Super koncert! Swietna organizacja koncertu ze strony NCK.Kulturalna obsługa.Wyjątkowy klimat, nastroj! Zespół w znakomitej formie.Prosimy o powtórkę.
Świetny koncert, dojrzałość i energetyczna młodość na scenie!! Najpiękniejsze utwory ,które wszyscy znali , wzruszenia. Podziękowania dla całego Zespołu Czerwono -Czarni.
Świetny koncert , można było sobie przypomnieć młodość , pośpiewać razem z cudownymi wokalistami. Piękne brzmienie . Czar wspomnień.

Polecane z kategorii koncert