Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

koncert

Koncert "I BÓG ZAKRYŁ SWOJĄ TWARZ"

koncert

Koncert "I BÓG ZAKRYŁ SWOJĄ TWARZ"

Koncert "I BÓG ZAKRYŁ SWOJĄ TWARZ" - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert pt. "I BÓG ZAKRYŁ SWOJĄ TWARZ" w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Piosenki i utwory poetyckie z czasów zagłady, powstające w gettach i obozach koncentracyjnych były chwilą wolności dla ich twórców, dla wykonawców i dla odbiorców tej twórczości i to niezależnie od tego, czy były dziełami wybitnych autorów czy tworzyła je ulica.
Miały niesamowitą siłę. Opisywały dramatyczną codzienność: głód, nędzę, choroby, śmierć. Upamiętniały szczególnie wstrząsające zdarzenia: męczeństwo dzieci ("Dzieweczka sukieneczka " M.Szklar, "Mach ci di ejgielech" D.Bajgelman, Y.Shpigl), barbarzyństwo hitlerowskich oprawców ( "Aj lu luli" M.Lejb, M.Gelbart), sytuacje, których umysł ludzki nie był w stanie objąć. Powstawały, aby dać szanse wykrzyczenia bólu, wypłakania się, ale bywały także próbą pokrzepienia i to nie poprzez dawanie nadziei - bo tej nie było, ale poprzez wykpienie zagrożeń ("Isrulik" L. Rozentahl, M. Wechsler "Jidish tango" Tsforat, H. Kon) wyśmianie niechybnej śmierci ("Katarynka") , bo duch i godność ludzka jest silniejsza niż tępy terror.

Usłyszą Państwo przepiękne, wyraziste utwory, upamiętniające przerażające losy Żydów ginących w osamotnieniu, starających się wierzyć ze wszystkich sił, że Bóg przyjdzie z pomocą i walczących o człowieczeństwo w nieludzkim świecie.

Wykonanie – artyści Teatru Żydowskiego:

Teresa Wrońska – słowo wstępne, akompaniament
Monika Chrząstowska – śpiew i recytacja
Henryk Rajfer – śpiew i recytacja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert "I BÓG ZAKRYŁ SWOJĄ TWARZ"

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert