koncert

Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej BOSKI MOZART - Zakończenie sezonu 2016/2017

koncert

Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej BOSKI MOZART - Zakończenie sezonu 2016/2017

Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej BOSKI MOZART - Zakończenie sezonu 2016/2017 - Bilety na koncert

Adam Wodnicki – fortepian Maciej Żółtowski – dyrygent Radomska Orkiestra Kameralna

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

W programie:

  • W. A. Mozart: 23. Koncert fortepianowy A-dur KV 488
  • W. A. Mozart: 39. Symfonia Es-dur KV 543


Adam Wodnicki - fortepian

Każda licząca się orkiestra powinna mieć w swoim repertuarze przynajmniej kilka symfonii i koncertów Mozarta. Do tych najpopularniejszych należy z pewnością 39. Symfonia Es-dur, obok słynnej 40. g-moll i 41.c-durr "Jowiszowej"uznawana za najwybitniejsze osiągnięcie mozartowskiej symfoniki. Majestatyczny wstęp, melodyjne Allegro, nastrojowe Andante, nietypowy ländler w miejscu klasycznego scherza, żywiołowy finał - a w każdej z tych części zatwe do zapamiętania, pełne cudownej lekkości i naturalności melodyjne frazy - z pewnością przyczyniły się do włączenia tej symfonii do tzw. żelaznego repertuaru. Geniuszu Mozarta nie zabraknie też w pierwszej częsci wieczoru, którą wypełni słynny 23. Koncert fortepianowy A-dur w wykonaniu wybitnego amerykańsko - polskiego wirtuoza fortepianu, Adama Wodnickiego.

Adam Wodnicki - nazwany "fenomenalnym pianistą" i "muzyczną gwiazdą". Ceniony przez publiczność i krytykę między innymi za naturalną łatwość wypowiedzi muzycznej, wyrafinowanie muzyczne, ale pzede wszystkim za umiejętność wytworzenia magii, której doświadczają słuchacze podczas jego koncertów. Jako solista występował na pięciu kontynentach. W ostatnich sezonach występował m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Czechach, Bułgarii, Niemczech, Włoszech, Ukrainie, Chinach, Korei, Kolumbii, Argentynie, Izraelu, Republice Południowej Afryki, USA, Kanadzie i wielokrotnie w Polsce.
Wodnicki brał udział wielu znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych. Dokonał licznych nagrań płytowych, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki.
W 2014 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, zaś rok później w 2015 roku został laureatem nagrody Złote Sowy Polonii w dziedzinie muzyki, przyznawanej przez redacje czasopisma Jupiter we Wiedniu.

Bilety: 20, 18, 16, 14 zł
Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów: 70 zł

Sprzedaż internetowa na biletyna.pl

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej BOSKI MOZART - Zakończenie sezonu 2016/2017

Program koncertu i jego wykonanie wspaniałe. Jedyny minus to fatalna sala - brak klimatyzacji i słaba akustyka. Marzy mi się, żeby koncerty ROK odbywały się w sali Szkoły Muzycznej w Radomiu.
Cudowny koncert. Córkom podobał się zwłaszcza koncert fortepianowy. Niezapomniane wrażenie

Polecane z kategorii koncert