koncert

Koncert Universe

koncert

Koncert Universe

Koncert Universe - Bilety na koncert

„UNIVERSE” to legenda... Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” , zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.

W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek:”Mijam jak deszcz”. Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów:„Wołanie przez ciszę”, „Głupia żaba”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Ja, taki fajny gość”, „Tacy byliśmy”, „Blues na wpół do piątej rano”, „Bo to taka piękna miłość”. Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka „Tyle chciałem ci dać”.
Rok 2008 przyniósł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007r. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór „Raz wróg, raz brat”.

Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców:Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu - wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki -gitara basowa, Grzegorz Krzykawski - perkusja, Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe.

Dzień dzisiejszy Universe to niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, krajowe i międzynarodowe zloty fanów, którzy zawsze doskonale orientowali się w dorobku i poczynaniach Zespołu, własna internetowa rozgłośnia UNIVERSE, która non stop nadaje przeboje Grupy,i te najbardziej znane, nagradzane na festiwalach, konkursach czy plebiscytach, i te mniej znane szerszej publiczności kompozycje. Liczne nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny Zespół ”Universe” został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.
Podczas obecnej trasy koncertowej z okazji Jubileuszu 35-lecia Zespołu jednym z chętniej przez muzyków wykonywanym utworów jest piosenka „W perły zmienię deszcz”- wszak „UNIVERSE” to prawdziwa Perła Polskiej Muzyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

09.10.2021, 19:00 Klub Klimat
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Universe

Było rewelacyjnie. Doskonała zabawa dziękuje i pozdrawiam.
Koncert na bardzo wysokim poziomie, trwał prawie 2h, zostały zaśpiewane oprócz największych hitów, również mniej znane piosenki (co oceniam szczególnie na plus!) bawiłyśmy się świetnie! :)
Spędziłam cudowne dwie godziny na koncercie. Bawiłam się świetnie, a o to przecież chodziło. Z prawdziwą przyjemnością i nostalgią słuchałam zespołu, którego piosenki towarzyszą mi już od wielu wielu lat.
Koncert był bardzo udany , organizatorzy też sie spisali na medal.Byle wiecej takich koncertów...
Było cudownie, niezapomniany koncert. Poczułam się jakbym znów miała 20 lat :)
Jedynie co mi przychodzi na myśl - FANTASTYCZNIE!!!
Było przemiło ,bardzo romantycznie, Można się było poczuć jak by się zobaczyło starych dobrych znajomych. Polecam
Koncert wspaniały,w przyjacielskiej wręcz atmosferze. Organizacja na najwyższym poziomie
Koncert w CZęstochowie był super do tego ta młoda dziewczynka która grała na skrzypcach i śpiewała z Universe
Wspaniały koncert,cudowna atmosfera,czas powrotu do pięknych wspomnień, wzruszające wykonania
Ewa Kaczmarek 06.12.2017 20:03
Cudowny występ!
Koncert rewelacyjny !!! Dawno tak się nie wzruszyłam. Wykonanie Mr' Lennon z Amelką po prostu WOW !! Nie pamiętam kiedy tak się poryczałam. Dziękuję i czekam w Styczniu na powtórkę :*
kONCERT SUUUPER, POLECAM I MIEJSCE I ZESPÓŁ
Koncert pełen wzruszeń. Solista bez problemu wyszedł z uśmiechem do fanów. Cudnie.....
Super atmosfera, dobre nagłośnienie i oświetlenie.
Koncert megggggggggga pozytywny. .Pięknie, mega profesionalnie, Polecam wszystkim
Było super.
było super
Piekny koncert, wspaniala atmosfera.SUPER !!!
Wspaniały koncert, pełen wrażeń i wzruszeń, wspaniała atmosfera
Fajny koncert ... zastrzeżenie tylko co do klimatyzacji, która w pewnym momencie została wyłączona i w kulminacyjnym momencie koncertu zrobiło się bardzo gorąco i duszno, myślałam że zemdleję.
Świetny klimat, BRAWO GITARY, a zwłaszcza Wojtek, z którego aż bije miłość do grania i jest najjaśniejszym 'punktem' zespołu. BRAWO klawisze, BRAWO dla całego składu.
Justyna i Krzyś 17.10.2017 12:05
Super impreza
Suuuper. Bawiliśmy się świetnie. Wróciły wspomnienia., fajnie było przypomnieć sobie teksty niektórych piosenek
By?o super??
super impreza godna polecenia
doskonała zabawa.
Świetny występ,super zabawa.Dziękujemy :)
Koncert był super! Jak zawsze !
koncert wspaniały, zespół nawiązał kontakt z publicznością, podtrzymując wspomnienie o nieżyjącym założycielu Mirku Bregule. BRAWO !
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert