koncert

Koncert jazzowy Moniki Lidke

koncert

Koncert jazzowy Moniki Lidke

Koncert jazzowy Moniki Lidke - Bilety na koncert

Monika Lidke - znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu. Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).

W lutym 2009 roku premierę miała jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana „Waking up to Beauty”. W maju 2014 roku ukazał się jej drugi album studyjny zatytułowany „If I Was to Describe You”. Na krążku gościnnie wystąpili Janek Gwizdala, Shez Raja oraz Basia Trzetrzelewska. W marcu 2017 roku premierę miał jej trzeci album studyjny zatytułowany „Gdyby każdy z nas…”.

Basia Trzetrzelewska o płycie Moniki Lidke „Gdyby każdy z nas...”: „Muszę dozować sobie płytę Moniki, gdyż moje serce nie wytrzymuje tylu wzruszeń na raz. Jej wyrafinowane eleganckie kompozycje, idealnie oddające poezję pięknych słów, Monika śpiewa wspaniałym krystalicznym głosem, którego słucham codziennie, gdyż wtedy życie wydaje się lepsze”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert jazzowy Moniki Lidke

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert