Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

koncert

Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz

koncert

Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz

Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Recital Justyny Bacz to niezapomniane spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu. Artystka od lat zafascynowana kulturą i językiem francuskim zabierze nas w podróż przez świat nieprzemijających utworów francuskich.
W programie koncertu znalazły się piosenki zaliczane do klasyki z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel czy Joe Dassin, a także współczesnych wykonawczyń - m. in. Particii Kaas czy Zaz.
Podczas koncertu usłyszymy m.in. słynne "Sous le ciel de Paris", "Et si tu n’existais pas", jak również motywy z filmów: "Un homme et une femme" czy "Love story".

Justyna Bacz zaśpiewa po francusku we własnej, oryginalnej interpretacji, a kilka piosenek zaprezentuje w polskich przekładach Jeremiego Przybory, Jerzego Menela, a także swoich własnych.
Ciepły, zmysłowy głos Artystki na tle wirtuozerskiego akompaniamentu, we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego brzmi intrygująco... To piękna harmonia łącząca świeże spojrzenie na znane utwory z muzyczną tradycją piosenki francuskiej.
Dobór repertuaru, wrażliwość muzyczna oraz znakomity kontakt z publicznością sprawiają, że każdy koncert Justyny Bacz to wyjątkowe, artystyczne i emocjonalne przeżycie.
Występują:
Justyna Bacz - śpiew, gitara, scenariusz, Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje
Justyna Bacz - piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, tłumaczka, pedagog, laureatka szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu "Dni Georges’a Brassensa" w 2013 r.("Journées Georges Brassens"). W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. W 2020 r. otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia Les Amis de Georges za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa.
Nagrała osiem albumów głównie poświęconych piosence francuskiej, bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: "Tête-à-tête", "Brassens mon amour", "Empatik", "Francuska chanson française", "Dalida pieśń miłości", "Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin", "Femmes czyli kobiety", a w 2021 r. płytę z autorskimi polskimi piosenkami dla najmłodszych pt. "Justyna Bacz - dzieciom".
Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą, przez wiele lat związana była ze sceną "Piwnica na Wójtowskiej", współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie.
"Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej."
Joanna Nojszewska "Klucz francuski"
MARIUSZ DUBRAWSKI - pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i długoletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Autor muzyki teatralnej, oratoryjnej i rozrywkowej, kierownik muzyczny licznych w festiwali i programów telewizyjnych, przez blisko 10 lat był jest kierownikiem muzycznym zespołu Ireny Santor. Współpracuje z czołówką polskich wokalistów i instrumentalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz

Występ wysokiej klasy.
maciekwi6 05.12.2022 11:34
Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz
Piła, 04.12.2022
RCK - Teatr Miejski

PROMOCJA DNIA

-25%

Poznań
10.12.2022 20:00

bilety od 60,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert