koncert

Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego (Mariusz Lubomski i inni)

koncert

Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego (Mariusz Lubomski i inni)

Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego (Mariusz Lubomski i inni) - Bilety na koncert

W jedenastą rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, Dwór Artusa zaprasza na specjalny koncert poświęcony pamięci legendarnego barda Solidarności. Wezmą w nim udział toruńscy artyści z Mariuszem Lubomskim na czele, który również zamienia się w konferansjera.

Wszystkie wykonywane piosenki zabrzmią w zupełnie nowych, często zaskakujących aranżacjach. Będzie można usłyszeć zarówno utwory znane (jak choćby kultowe Mury), jak również kompozycje rzadziej wykonywane, takie jak choćby: Kanapka z człowiekiem czy Zesłanie studentów .

Niewątpliwą atrakcją będą również jazzowe interpretacje piosenek Kaczmarskiego w wykonaniu Dariusz Zaleśny Quartet. Wykonania dodatkowo wzbogacone zostaną o multimedialne video, stanowiące komentarz i prezentujące malarskie inspiracje poety.

Podczas koncertu usłyszymy również trzy utwory poety z nową warstwą muzyczną napisaną i zaaranżowaną przez Magdalenę Cynk, która również była kierownikiem muzycznym tego projektu.

Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego ma mieć charakter kameralny, pełen ciepła, daleki od zadęcia i patosu. Jego ideą jest pokazanie barda przede wszystkim jako wielkiego poety, którego spuścizna mimo chęci zaszufladkowania, żyje własnym życiem i doskonale broni się także w świecie dzisiejszym.

Wystąpią:

  • Mariusz Lubomski
  • Muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
  • Chór Młodzieżowy ?Semper Iuvenes? ZSM w Toruniu
  • Dariusz Zaleśny Quartet
  • Kierownictwo muzyczne: Magdalena Cynk

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego (Mariusz Lubomski i inni)

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert