koncert

Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w DK Stare Babice

koncert

Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w DK Stare Babice

Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w DK Stare Babice - Bilety na koncert

Dom Kultury Stare Babice serdecznie na uroczysty koncert z okazji Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Koncert odbędzie się w niedzielę 11 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2 w Zielonkach-Parceli.

Podczas koncertu zostaną wykonane najstarsze polskie pieśni narodowe i rycerskie, wspólnie zaśpiewamy Gaude Mater Polonia oraz Warszawiankę. Zapamiętacie jak odróżnić Marsza Strzelców od Hymnu Strzeleckiego. Poznacie wiele pieśni, które w przeszłości były hymnem narodowym, a nie np. hymnem Szkoły Rycerskiej. Na nowo odkryjecie Norwida i Konopnicką, recytowanych w kostiumach z epoki. Posłuchacie niezapomnianych utworów Ogińskiego, Chopina, Moniuszki wykonanych przez kwartet smyczkowy i na fortepianie koncertowym. Dzieci opowiedzą ciekawie o Paderewskim. Pomaszerujemy w rytmie znanych pieśni legionowych, ale też przypomnimy niezwykłe pieśni współczesnej Polski.

W programie:

Utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz polskie pieśni patriotyczne. Występ Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego wraz z chórem ,,Babiczanie” oraz chórami szkolnymi pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego.

Bezpłatne bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w DK Stare Babice

Super koncert, super organizacja i prowadzenie
Rewelacje, przepiękne widowiskiwega
Koncert fenomenalny ,duży trud włożony przez organizatorów i wykonawców,kapitalne prowadzenie ,słowem wydarzenie godne 100 lecia Niepodległości. anna
Koncert rozpoczął się z opóźnieniem 15 minutowym. Był bardzo fajnie przygotowany, ale zdecydowanie za długi. Nie podobała mi się wstawka z recytacją "Dziadów", aktor miał nogi związane łańcuchami i krzyczał, więc dzieci się bały.

Polecane z kategorii koncert