koncert

Krissy Matthews Band

koncert

Krissy Matthews Band

Krissy Matthews Band - Bilety na koncert

Pół - Norweg, pół - Brytyjczyk.
Ten dziś zaledwie dwudziestotrzyletni muzyk, gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12 ,kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers!!!! Wtedy to został okrzyknięty "Cudownym dzieckiem". Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krisy zostaje okrzyknięty prawdziwą gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej. Powraca w 2004 roku z serią programów radiowych oraz telewizyjnych stacji norweskich.

W tym czasie odnotować można również występy z Larry Burtonem, regularnie pojawia się w legendarnym klubie "Muddy Waters". Formuje swoje trio i nagrywa plytę zatytułowaną "Influences" w roku 2005. W 2006 podpisuje kontrakt z wytwórnia Via Music i nagrywa kolejną plyte "Allen in Reverse". Krissy i jego zespół występowali na największych festiwalach blues-rockowych w takich krajach jak, Belgia, Holandia, Anglia,Walia, Szkocja, Dania, Norwegia, Niemcy, Francja, Portugalia, Szwajcaria.
Muzyk dzielił również scenę z takimi artystami jak Walter Trout, Jeff Healey czy Devon Allman. Nagrywał m.in. dla BBC Radio2,z powodzeniem występował przed 15 000 publicznością.
Sam Krissy określa swoja muzykę jako Blues-Rock-Roots music. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King.

Na trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z cenionym zespołem Łukasza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca - bass, Tomek Dominik - dr., Jacek Prokopowicz - Hammond, który z powodzeniem koncertuje w wielu krajach świata.

www.facebook.com/krissymatthewsband

www.youtube.com/watch?v=iEGT3t_VV9w.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krissy Matthews Band

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert