koncert

Kuba Więcek Trio

koncert

Kuba Więcek Trio

Kuba Więcek Trio - Bilety na koncert

Kuba Więcek Trio - Warszawa Mazowiecki Instytut Kultury | Kupuj Bilety Online

Koncert w ramach wydarzenia Letters to Komeda

Kuba Wiecek to absolwent konserwatorium w Kopenhadze, założyciel Trio, w skład którego weszli jedni z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce: basista Michał Barański oraz perkusista Łukasz Żyta.

Kuba Wiecek

Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Michał Barański

Studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych, m.in. nagroda Grand Prix na 40 Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2005 roku. Otrzymał również nagrodę indywidualną „Swingujący Kruk” na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa. W 2008 roku został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku.

Łukasz Żyta

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Z zespołem Joint Venture został laureatem I nagrody na tym festiwalu w 1995, na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrody dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996), jest laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998) .Otrzymał również wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odra we Wrocławiu (1998). Muzycy z którymi współpracował i nagrywał to miedzy innymi: Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Olejniczak, Andrzej Cudzich, Grzegorz Nagórski, Jarosław Śmietana, Henryk Miśkiewicz, Darek „Oles” Oleszkiewicz, Aga Zaryan, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Ewa Bem i inni. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 50 płyt.

Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacyjnym MIK (nr tel. 783 708 380)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Młode pokolenie jazzowe przejęło krajową scenę! Kuba Więcek ze swoim trio zaprezentował odświeżone interpretacje Komedy, jak i utwory autorskie i, co ważne, pozostał w spektrum muzyki jazzowej, której chce się słuchać. A dlaczego to tak ważne? Bo ci młodzi, po Kopenhadze, często grają tak, że mam ochotę wyjść - warsztatowo bez zarzutu, ale muzyka jest na siłę awangardowa, nieprzystępna, nie prowadzi do niczego i nawet nie próbuje szukać jakiegoś balansu, złotego środka. A Kuba Więcek, proszę, wszystko się zgadza i słuchacz wynosi z tego coś dla siebie. Po szerszą opinię zapraszam na https://koncertyzwodzem.wordpress.com/

Polecane