Świętuj Dzień Polskiej Muzyki z biletyna.pl i uzyskaj 15% rabatu na wybrane wydarzenia

*Promocja trwa w dniach 26.09-01.10.2023 na wybrane wydarzenia

koncert

Kulisz 4 Rock&Roll

koncert

Kulisz 4 Rock&Roll

Kulisz 4 Rock&Roll - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Alternatywny zespół blues-rockowy powstały w 2022 roku z inicjatywy Marka Idzika i Adama Kulisza z potrzeby serca i chwili.
Mówią o sobie: szybcy i głośni.
Marek Idzik – Projekty muzyczne: Mr Man, Korek, Mama’s Shoes, Siódma w Nocy, The Freax, Jan Gałach Band.
W tych formacjach koncertował na największych festiwalach w kraju i za granicą. Między innymi: Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe , festiwal „Jesień z Bluesem” w Białymstoku, Jimiway Blues Festiwal i Blues Colour’s w Ostrowie Wielkopolskim, Blues Jamboree Festival w Nowych Zamkach (Słowacja), Front Porch Blues w Chorzowie, Rybnik Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Las, Woda, Bluesw Sławie i wiele, wiele innych. Wraz z zespołem występował między innymi jako support przed koncertem Budgie w katowickim Mega Clubie i kilkakrotnie przed zespołem Dżem.
Z zespołem Korek wypromował piosenkę „Bal u Pana Boga”, obecną w wielu rozgłośniach radiowych i na wielu listach przebojów. Z zespołem Siódma w Nocy wygrywali większość festiwali bluesowych w kraju, między innymi wcześniej wspomniane: Rawa Blues Festival, czy Olsztyńskie Noce Bluesowe, a kawałek „Kiedy blues mnie opuści” gościł na Liście Przebojów Trójki.
Jako muzyk kilku formacji był gościem wielu audycji radiowych, między innymi w Programie III Polskiego Radia u Piotra Barona i Piotra Kaczkowskiego.
Od 2011r na stałe w Jan Galach Band.
Zagrał na takich wydawnictwach jak:
-„Radio dla Dorosłych” Radio Centrum Kalisz (Korek)
-„Minimax.pl 4” Piotra Kaczkowskiego (Korek),
-„Minimax.pl 5” Piotra Kaczkowskiego (Siódma w Nocy),
-„Antologia Polskiego Bluesa I” (Siódma w Nocy), ”
-„Antologia Polskiego Bluesa II” (Siódma w Nocy),
-„Siódma w Nocy” (Siódma w Nocy) – oficjalna autorska płyta wydana przez firmę 4EverMusic.
-„Jan Gałach&Friends
-”Jan Gałach Band” – pierwsza autorska płyta zespołu
Aleksander Korecki, znany też jako Alek Korecki saksofonista jazzowy i rozrywkowy, grający na saksofonie altowym, tenorowym, sopranowym, barytonowym i klarnecie basowym. Multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i ZAiKS.
W 1979 roku ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, na Wydziale Instrumentalnym, w klasie fletu. Jest laureatem wielu nagród, m.in.: Stypendium Komedy (1981), III nagrody na Festiwalu Jazz nad Odrą (1981) i nagrody za kompozycję jazzową – Pomorska Jesień Jazzowa (1983). Jest także współautorem i wykonawcą muzyki do Lykantropii (1981) Piotra Dumały.
Alek Korecki współtworzył nurt młodego polskiego jazzu lat 80. Był członkiem takich legendarnych formacji jazzowych, jak: Sesja 80 Acoustic Action, Free Cooperation, Young Power, Pick Up Formation, czy Tie Break, gdzie objawił się jako propagator muzycznej wolności, niezależności i improwizacji. Wielokrotnie grywał też z Włodzimierzem Kiniorskim. Więcej: Wikipedia Włączył się również w nurt rocka niezależnego tamtego okresu, dołączając, m.in. do Tiltu, Brygady Kryzys i Izraela. W ostatnich trzech dekadach uczestniczył we wszystkich najważniejszych wydarzeniach off-jazzowych i rockowych w Polsce.
Od lat współpracuje z Elektrycznymi Gitarami. W 1992 nagrał z nimi ich debiutancką płytę pt. Wielka Radość. Na stałe związał się z grupą w 1995, nagrywając krążek Chałtury, na której znalazły się piosenki Elektrycznych Gitar w wersjach na żywo. Jego współpraca z zespołem trwa do dziś.
Autorski projekt saksofonisty nosi nazwę Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia; Alek Korecki grywa też z zespołem Dziady Żoliborskie i grupą Neuma, z którą wydał instrumentalny album Weather w 2006 roku.
W 2005 roku Korecki wrócił do Brygady Kryzys, z którą występuje także na koncertach. Wcześniej nagrał z nią płytę Cosmopolis w 1992 roku. Przyjaźni się z Markiem „Zefirem” Wójcickim, z którym grywa koncerty alternatywnego jazzu. Od 2008 roku jest członkiem reaktywowanej przez Roberta Brylewskiego i Macieja Góralskiego grupy Kryzys, z którą w roku 2010 nagrał płytę Kryzys komunizmu. Grał, nagrywał i nadal występuje z takimi wykonawcami, jak: Voo Voo, Martyna Jakubowicz, Dżem, Daab, Kobranocka, Big Band Ireneusza Dudka, Jorgos Skolias, Roman Wojciechowski (w formacji DDD)[4], Wilki, Twinkle Brothers, Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie, Krzysztof Ścierański, Tomasz Szukalski, Leszek Możdżer, Sławomir Kulpowicz, Bronisław Duży, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Yanina Iwański, Leszek Biolik, bracia Pospieszalscy, Tymański Yass Ensemble, Miłość, Stanisław Sojka, Muniek Staszczyk, Pianohooligan i wielu innych.
Wybrana dyskografia
1985: Pick Up Formation Zakaz fotografowania
1987: Young Power Young Power
1988: Young Power Nam Myo Ho Renge Kyo
1989: Young Power Man of Tra[6]
1989: Pick Up Formation To nie jest jazz
1991: DDD Dużo Dobrych Dźwięków[4]
1994: Wilki Acousticus Rockus
1997: Stół Pański „Gadające drzewo”
1998: Aleksander Korecki Korekcja
2007: Graal Live in Bohema Jazz Club
2010: Aleksander Korecki Świat Ashkwili
skład:
Adam Kulisz - gitara, śpiew
Alek Korecki - saksofony, flet (Elektryczne Gitary, Young Power)
Zbyszek Szczerbiński (Dżem) / Arek "Yankes" Jurkiewicz - perkusja
Marek Idzik - bas

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Białystok

Brak wydarzeń w: Białystok

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Kulisz 4 Rock&Roll


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert