koncert

"Kult ciała" - pokaz filmu z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie

koncert

"Kult ciała" - pokaz filmu z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie

"Kult ciała" - pokaz filmu  z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie - Bilety na koncert

Pokaz „Kultu ciała”, przedwojennego romansu w koprodukcji polsko-austriacko-węgiersko-francuskiej z Eugeniuszem Bodo w obsadzie oraz muzyką na żywo graną przez zespół Czerwie, to propozycja wrocławskiego Centrum Kultury „Zamek” na zbliżający się Dzień Kobiet

"Kult ciała" (1930r.)

Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną... Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu. Kiedy Stumberg dowiaduje się o ich miłości, postanawia wyjechać z Hanką, by zapomniała o Czesławie. Odbywają podróż po Europie. Boże Narodzenie spędzają na Riwierze. Hanka wyznaje Stumbergowi, że nie może zapomnieć Czesława, który tymczasem stacza się coraz niżej, choć jego wystawiona w Zachęcie rzeźba zostaje nagrodzona i uznana za arcydzieło. Nikt nie rozpoznaje w obdartym, zarośniętym mężczyźnie jej autora... Kiedy Czesław idzie do swojego atelier, zastaje w nim Hankę, czekającą na niego z utęsknieniem i miłością.

reż. Michał Waszyński

Występują:

Agnes Petersen - Hanka Złotopolska
Victor Varconi - Rzeźbiarz Czesław Dworski
Paweł Owerłło - Prezes Zahorski,
Marquita Sisters - Taniec (zespół)
Krystyna Ankwicz - Modelka Lina
Eugeniusz Bodo - Franciszek, pomocnik Czesława

CZERWIE:

Niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego.
O tym, jak wspaniale grają mogliśmy się przekonać podczas wcześniejszych występów w CK ZAMEK, gdzie zagrali muzykę do filmów: "Nosferatu", "Mumia", Metropolis" czy "Mania"

Płatność ze zniżką UrbanCard Premium wymaga okazania aktywnej karty w recepcji CK Zamek przed wejściem na seans.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Kult ciała" - pokaz filmu z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie

Cudownie że dzieją się takie rzeczy. Rewelacyjny pomysł i realizacja.Tak film jak i muzyka piękne. Cieszę się że Zamek organizuje tak ciekawe wydarzenia.
Bardzo dobra organizacja, a przede wszystkim wspaniały pokaz
Zespół nadał fantastyczny klimat. Oglądało się z przyjemnością. Nieme filmy to zupełnie inny rodzaj doznania.
Wspaniałe wydarzenie, film świetny, muzyka na żywo podbiła nastrój, czułam się jakbym przeniosła się o 100 lat wstecz.
Muzyka super. Film ciekawy, ale krótki (niecała godzina). Dużo spóźnialskich, niektórym brak kultury i robią przesadne zamieszanie wokół siebie.

Polecane z kategorii koncert