koncert

Ladies' Jazz Festival by Seat.

koncert

Ladies' Jazz Festival by Seat.

Ladies' Jazz Festival by Seat. - Bilety na koncert

9 lipca ŚWIATOWA PREMIERA projektu Harriet Tubman featuring Me'Shell N'degocello: "Om Supreme: The Music and Inspiration of Alice Coltrane" poświęconego zmarłej w 2007 roku Alice Coltrane z udziałem doskonałej Me'Shell N'degocello.
Me'shell zmysł muzyczny odziedziczyła po ojcu - Jacquesu Johnsonie, saksofoniście. Sama nauczyła się śpiewać grać na basie, gitarze, perkusji i keyboardzie. Jeszcze jako nastolatka występowała w klubach w Waszyngtonie, ale ostatecznie zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie studiowała na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Howarda.
Me'Shell w swojej karierze muzycznej współpracowała z takimi gwiazdami jak Prince, Lenny Kravitz, The Rolling Stones, Alanis Morissette, Herbie Hancock, Marcus Miller, Chaka Khan czy Madonna, do której piosenki "I'd rather be your lover" zaśpiewała w tle muzycznym.
Nazwa „Om Supreme” nawiązuje do utworu Alice Cotrane pod tym samym tytułem pochodzącego z wydanej w 1975 roku jej płyty zatytułowanej Eternity

10 lipca po raz pierwszy w Polsce premierowy koncert wokalistki smooth jazzowej Carmen Cuesta pierwszy po planowanym na czerwiec tego roku ukazaniu się jej czwartej płyty.
Pierwszym miejscem, w którym Carmen Cuesta-Loeb dała się poznać jako wokalistka były teatry w jej ojczystym Madrycie. Jednak jej życie zmieniło spotkanie pewnego człowieka - Chucka Loeba, które skończyło się małżeństwem. W czasie ślubu drużbą pana młodego był nie kto inny niż słynny Stan Getz. Carmen, po przeprowadzce do USA trafiła do klubu Blue Note, gdzie towarzyszyła takim muzykom jak: Grover Washington Jr., Michael Franks, Gato Barbieri, Peabo Bryson czy Earl Klugh.
Na płytach towarzyszyli jak tak znakomici muzycy jak Michael Brecker, Till Brönner i Wolfgang Haffner. Na gitarach i klawiszach gra Chuck Loeb, stały muzyczny partner, z którym Artystka wystąpi w Gdyni.

11 lipca wystąpi Urszula Dudziak wokalistka, która osiągnęła najwięcej spośród wszystkich polskich jazzwomen, a w zeszłym roku świat ponownie oszalał na punkcie jej wykonania Papaji
Urszula Dudziak jest czołową postacią współczesnej wokalistyki, nie tylko jazzowej. Niezwykła skala głosu, swoboda i perfekcja intonacji w każdej z jej pięciu oktaw oraz oryginalna technika wokalna, pionierskie osiągnięcia w zastosowaniach współczesnej elektronicznej technologii muzycznej, zyskały jej sławę artystki oryginalnej i kreatywnej.
Podstawę wokalistyki Urszuli Dudziak stanowi instrumentalne traktowanie głosu, wywodzące się z klasycznej i powszechnej w muzyce jazzowej techniki śpiewu „scatem”. Swego rodzaju słownik muzycznego języka Urszuli Dudziak stanowi nagrany w 1973 roku, z Adamem Makowiczem, album Newborn Light.
Koncert Urszuli Dudziak poprzedzi występ trójmiejskiej formacji No Limits pierwszego polskiego zespołu, którego teledysk do piosenki On the river był prezentowany w MTV. Podczas koncertu No Limits czeka nas długo oczekiwana premiera utworu pt. „Chcę być twoim psem” efektu twórczej kolaboracji lidera No Limits z Agnieszką Osiecką.

12 lipca w Klubie Ucho TIGRITA PROJECT to wschodząca gwiazda na europejskim rynku muzyki jazzującej, która w tym roku pragnie szerzej zaprezentować swoją twórczość na rodzimym rynku.
Zespół zadebiutował na festiwalu "Tabarka Jazz Festiwal" w 2006 roku, zbierając entuzjastyczne recenzje i grając u boku takich sław jak Stanley Jordan, Georg Duke, Ahmad Jamal czy Randy Weston. Na koncie TIGRITA PROJECT są liczne koncerty w klubach jazzowych, jak choćby 50 koncertów w "Bar Americaine" w Monaco czy w wypełnionym po brzegi warszawskim "Akwarium Jazzarium", retransmitowanym na antenie radiowej dwójki
TIGRITA PROJECT poprzez swoją twórczość nawiązuje do złotych lat jazzu, bluesa i swingu, kiedy muzyka ta nie była trudna w odbiorze, lecz dostarczała niezliczoną ilość przebojów, tematów filmowych czy utworów tanecznych. TIGRITA PROJECT w wyjątkowy sposób łączy te tradycje z nowoczesnym brzmieniem XXI wieku. Na przełomie czerwca i lipca grupa wydaje nową płytę, od miesięcy oczekiwaną przez fanów dobrej muzki. Zespół koncertuje zarówno w klubach muzycznych w małym składzie jak i na dużych scenach z towarzyszeniem sekcji smyczkowej oraz sekcji dętej współpracując z wybitnymi instrumentalistami młodego pokolenia.

15 lipca wystąpi Dee Dee Bridgewater wspaniała amerykańska wokalistka jazzowa, która zgodziła się zagrać w lipcu tylko kilka koncertów w Europie. Jednym z nich będzie występ w ramach Ladies' Jazz Festival by SEAT 15 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Dee Dee Bridgewater byłą wielokrotnie nominowana i dwukrotnie zdobyła Nagrody Grammy. Występowała na wszystkich najważniejszych festiwalach jazzowych na świecie i w swojej karierze współpracowała z najwspanialszymi muzykami jazzowymi .
We wczesnych latach 70. dołączyła jako wokalistka do słynnej Thad Jones-Mel Lewis Jazz Orchestra. W tym czasie grała koncerty z takimi gigantami jazzu jak Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon czy Max Roach. W 1974 roku wydała swój pierwszy solowy album Afro Blue i wystąpiła na Broadwayu w musicalu The Wiz.
W kolejnych latach jej płyty były nominowane do Grammy : w roku 2001 Live at Yoshi's, w roku 2005 J'ai Deux Amours i w roku 2007 Red Earth.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ladies' Jazz Festival by Seat.

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert