koncert

Leszek Możdżer

koncert

Leszek Możdżer

Leszek Możdżer - Bilety na koncert

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Artysta od 2015 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Jazzu nad Odrą. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. Ostrogi zdobył w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla obfitego deszczu nagród, jakie miały spaść na niego przez następne lata. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników "Jazz Forum" w kategorii Fortepian i został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku.

Artysta nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem i wieloma innymi. Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak: David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield, Steve Swallow, Eddi Daniels, Tan Dun. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Leszek Możdżer

Koncertu Pana Leszka Możdżera nie można ocenić, bo brakuje skali. Przepiękna podróż w świat muzyki.
Przyjemność z najwyższym wydaniu Sztuka i umiejętności Pana Leszka to najwyższa klasa dostępna na scenie muzycznej Nie znam i nie poznam tak wyuczonego mistrza fortepianu którego humor jest tak obfity Dziękuje Panie Leszku za wszystkie poświęcone momenty Pana życia przy klawiaturze Było warto, o tym Pan też wie
Leszek Możdżer w Synagodze we Wrocławiu to było mistrzostwo!! Robił cuda, słuchałam jak zaczarowana i nawet nie wiem kiedy minęły prawie 2h. Minus dla organizatora za brak szatni ;)
Możdżera trzeba lubić, nie każdemu odpowiada taki rodzaj muzyki... Miejsce - Synagoga - jak najbardziej dopasowane do charakteru koncertu. Natomiast zupełny, zupełny brak przestrzegania jakichkolwiek zasad obwiązujących w pandemii (ścisk, tłok, niektórzy bez maseczek, bez zachowania dystansu między krzesłami). Nasuwa mi się tylko jeden wniosek - dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, nie ryzykować, nie chodzić teraz na tego typu wydarzenia! No, chyba, że komuś nie zależy ...
Cudowne emocje !!! Światowej klasy artysta!!
Rewelacyjny koncert i organizacja
Uczta muzyczna - artysta zupełny !!! Piękny wieczór ! Pierwszy raz w swoim długim życiu byłem w sali w "LOT" Świdnik - bardzo pozytywne zaskoczenie ! Akustyka i nagłośnienie extra.
goottek 02.12.2021 14:01
Ogromne przeżycie. Wspaniały koncert.
Marta 29.11.2021 08:03
Niezwykle utalentowany i przezabawny człowiek
Muzyczna uczta na najwyższym poziomie
Magdalena 28.11.2021 09:40
Niezapomniany koncert! W tym roku, miałam przyjemność, już po raz 4 uczestniczyć w koncertach Leszka Możdżera. Charyzmatyczna Gwiazda Polskiego Jazzu! Świetne poczucie humoru. Jak zwykle rewelacyjnie!!!
Magdalena 28.11.2021 09:25

Polecane z kategorii koncert