XIII Letnia Akademia Jazzu: Tie Break - Łódź | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

koncert XIII Letnia Akademia Jazzu

XIII Letnia Akademia Jazzu: Tie Break

koncert XIII Letnia Akademia Jazzu

XIII Letnia Akademia Jazzu: Tie Break

XIII Letnia Akademia Jazzu: Tie Break - Bilety na koncert

Zespół Tie Break zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Jego powstanie było kamieniem milowym rozwoju sceny muzycznej, nie tylko w kategoriach jazzu.

W obrębie offowej subkultury lat 80-tych szybko zdobyli pozycję najciekawszego outsidera. Chuligani jazzowej sceny istnieli poza oficjalnym obiegiem, nieobecni w komunistycznych mediach. Odcięci od zagranicznych wyjazdów stworzyli wokół zespołu własne, artystyczne środowisko.

TIE BREAK postrzegany jest jako zespół poszukujący, tworzący własny unikalny styl i brzmienie. Grupa ukształtowała świadomość wielu współczesnych muzyków polskich.

Od samego początku każde spotkanie zespołu jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Do tej pory powstało siedem albumów.

Najnowszy, ósmy, TIE BREAK – THE END to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków.

Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.

O zespole pisano tak:
„Ich niepowtarzalna wizja czerpała z free, funku, muzyki świata, rocka i nowej fali, lecz przepuszczonych przez wrażliwość twórców spod Jasnej Góry. Wtargnęli na polską scenę w latach 80.
i odmienili ją na zawsze”.

Rafał Księżyk

*"W świecie Tie Break czas płynie inaczej. Kiedy w klubach Nowego Jorku i Londynu rządzili punkowcy, nie mieli pewnie pojęcia, że pod Jasną Górą zaczęli swą muzyczną przygodę ich jazzowi bracia. Wolność artystyczna, w którą wierzyli, będąca uosobieniem wszelkiej wolności, pozwoliła im przetrwać niedobry czas i zmienić na zawsze bardzo wiele w muzyce wokół nas i w nas samych.

Tie Break to znacznie więcej niż zespół. To stan umysłu i stan ducha. A Duch, jak wiadomo, wieje kędy chce. I jak ktoś pięknie powiedział – Tie Break to plemię dmuchające w jedno ognisko".*
Piotr Metz

Skład:
Antoni Gralak – trąbka, wokal, perkusja
Janusz Yanina Iwański – gitara, wokal, perkusja
Mateusz Pospieszalski – saksofony, wokal, perkusja
Marcin Pospieszalski – gitara basowa
Frank Parker - perkusja

Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Do sprzedaży wprowadzona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc w Wytwórni.

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu! (Regulamin klubu)

Instrukcja bezpieczeństwa uczestnika wydarzenia:

 1. Organizator powołuje na wydarzenie koordynatora do spraw zdrowotnych do zadań związanych z dbałością o zachowanie wszelkich ustalonych procedur oraz stałego kontaktu z wyznaczoną osobą z właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
 2. Organizator udostępnia widzom nie więcej niż połowę liczby miejsc siedzących. Rzędy będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.
 3. Uczestnik Imprezy ma obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się w materiały ochrony osobistej tj. maseczkę lub cześć garderoby zasłaniającą usta i nos.
 4. Uczestnik Imprezy ma obowiązek przed wejściem na teren imprezy złożyć pisemne oświadczenie lub wcześniej drogą elektroniczną, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W oświadczeniu należy przekazać organizatorowi dane kontaktowe które organizator jest zobowiązany przekazać Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym w przypadku wystąpienia zagrożenie epidemiologicznego podczas Imprezy. Dane zebrane przez organizatora będą przechowywane przez 30 dni.
 5. Na terenie wydarzenia organizator rozmieści środki do dezynfekcji oraz tablice informacyjne przypominające o obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu m.in. 1,5 metra.
 6. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania dystansu 2 m. w kolejce na Imprezę.
 7. W celu ograniczenia czasu przebywania w kolejce Uczestnicy mogą posiadać tylko nerki/ małe torebki, obowiązuje zakaz wnoszenia toreb/plecaków większych niż format A4.
 8. Uczestników imprezy obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektu i wyjściu.
 9. Uczestnicy będą wpuszczani na teren imprezy w odstępach czasowych.
 10. Organizator rekomenduje używanie elektronicznych wersji biletów przez uczestników oraz płatności bezgotówkowe na terenie imprezy.
 11. Organizator udostępni środki do mycia i dezynfekcji dostępne na terenie imprezy, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren imprezy i wyjściach, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.
 12. Organizator udostępni wyłącznie bezdotykowe podajniki na ręczniki papierowe.
 13. Organizator umieści w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji GIS z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością .
 14. Depozyt oraz szatnia są wyłączone z użytku podczas Imprezy.
 15. Organizator umożliwi zakup maseczek ochronnych na terenie imprezy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Koncert fantastyczny!!! Niestety w dobie pandemii uczestnicy koncertu zupełnie nie stosują się do zaleceń, maseczki na brodzie lub zupełnie zdjęte, organizatorzy powinni zwracać na to uwagę, zwracają uwagę jedynie na odległości między siedzącymi.
Magdalena 10.08.2020 08:30

Polecane