koncert

"MANIA" z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu grupy CZERWIE

koncert

"MANIA" z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu grupy CZERWIE

"MANIA" z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu grupy CZERWIE - Bilety na koncert

"MANIA. HISTORIA PRACOWNICY FABRYKI PAPIEROSÓW" to dzieło kina niemego z 1918 roku z Polą Negri w roli głównej. Opowiada o młodej pracownicy fabryki papierosów Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka do reklamowania nowej marki papierosów. U wykonującego promocyjny plakat malarza bohaterka poznaje kompozytora Hansa van den Hofa. Robotnica i muzyk zakochują się w sobie. Uroda modelki z plakatu reklamowego fascynuje bogatego i wpływowego mecenasa sztuki Morellego. Zaprasza on Manię na bal, na którym stara się o jej względy. Bohaterka opiera się jego staraniom, gdyż kocha van den Hofa...

POLA NEGRI (właściwie Apolonia Chałupiec) urodziła się w 1897r. w Lipnie na ziemi dobrzyńskiej. Karierę aktorską rozpoczęła w Polsce, następnie kontynuowała ją w Berlinie, a od 1923 roku w Hollywood. Była największą gwiazdą kina niemego i symbolem seksu tamtych czasów, do czego przyczyniły się fenomenalne role, a także głośne romanse z Charlie Chaplinem i Rudolphem Valentino

CZERWIE
Niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego.
O tym, jak wspaniale grają mogliśmy się przekonać podczas wcześniejszych występów w CK ZAMEK, gdzie zagrali muzykę do filmów: "Nosferatu", "Mumia", czy Metropolis"

Płatność ze zniżką UrbanCard Premium wymaga okazania aktywnej karty w recepcji CK Zamek przed wejściem na seans.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "MANIA" z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu grupy CZERWIE

Pierwszy raz byłam uczestnikiem tego typu imprezy. Film niemy w połączeniu z muzyką na żywo to strzał w 10. Z zainteresowaniem ogląda się film bez względu na wiek widza. Moja ocena wydarzenia to 4 gwiazdki, tylko dlatego,że Zamek to ciekawe miejsce, tylko przydałaby się klimatyzacja i troszkę wygodniejsze krzesła. Sama impreza to 5 gwiazdek. Gratuluję organizatorom świetnego pomysłu. Dziękuję
Oby więcej takich wydarzeń w Zameczku!
Interesujące wydarzenie, dobra muzyka, niewygodne krzesła.
Bardzo ciekawe wydarzenie ! Zespół Czerwie widziałam pierwszy raz i muszę przyznać ,ze miłe mnie zaskoczył ! Super impreza ! Jedynie twarde krzesełka wspominam niemile !!!
Warto było się wybrać!
To było naprawdę piękne - marzylabym, aby takich wydrzen było więcej, bądź zeby były organizowane cyklicznie, np. co dwa tygodnie. Świetna muzyka i wzruszajacy film, niesamowita uroda Poli Negri, niezwykle miejsce - to wszystko stworzyło magiczny klimat! Perfekcyjny wieczór!
Bardzo udane wydarzenie. Organizacyjnie bez zarzutu, sam film jak niemy film, czasem można się było pośmiać ze sposobu grania aktorów, ale muzyka....cud, miód, ryba, kit! Doskonała!
Dobry film, dobra muzyka :) Niewygodne krzesła :(
Oglądanie kina niemego w aranżacji grupy "Czerwie" jest niesamowitym przeżyciem, polecam wszystkim miłośnikom kina. Mam nadzieję że dzięki tak licznej frekwencji Centrum Kultury "ZAMEK" będzie organizował więcej tego typu wydarzeń.

Polecane z kategorii koncert